YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakkari'de hasta kurtarma operasyonu
Hakkari'de hasta kurtarma operasyonu
02 Ocak 2016 16:43
Hakkari'nin Kaymaklı köyünde geçirdiği baygınlık sonucu 7 saat kar altında kalarak donma tehlikesi yaşayan bir kişi 5 saatlik çalışmanın ardından kurtarıldı.

Kent merkezine yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta bulunan Kaymaklı köyünde otlattığı hayvanlarını ahıra koyduktan sonra evine giderken bayılan Sait Kanat, 7 saat kar ve fırtına altında kaldı.

Donma tehlikesi geçiren Kanat, köylülerin durumu fark etmesi sonucu küreklerle kar altından çıkartılarak evine götürüldü.

Köylüler, bilinci kapalı olan Kanat'ın biran önce hastaneye ulaştırılması için Valilikten yardım istedi.

Bunun üzerine harekete geçen İl Özel İdaresi, Karayolları, 112 Acil Sağlık Hizmetleri ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri köye hareket etti.

Yaklaşık 5 saatlik çalışmanın ardından köye ulaşan sağlık ekipleri, ilk müdahalenin ardından hastayı ambulansla Hakkari Devlet Hastanesine ulaştırdı.

Hasta yakını İbrahim Besi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sait Kanat'ın otlattığı hayvanlarını ahıra koyduktan sonra evine gitmeye çalıştığı sırada bayıldığını ve 7 saat baygın halde kar altında kaldığını söyledi.

Besi, köylülerin olayı fark etmesi üzerine yetkililerden yardım istediklerini ve ekiplerin büyük çaba sarf ederek hastayı hastaneye ulaştırdığını anlattı.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler