YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakkari'de 6 - 7 Ekim'in yaraları sarılıyor
Hakkari'de 6 - 7 Ekim'in yaraları sarılıyor
18 Kasım 2014 12:02
Hakkari Hakkari kent merkezinde yaşanan olaylardan dolayı büyük çapta zarar gören Gazi Lisesi ile TOBB İlkokulu ve Ortaokulu, yapılan onarım çalışmalarının ardından eğitim öğretime başladı.

Geçici süre çevre okullarda eğitim gören öğrenciler de onarımın tamamlanmasıyla okullarına döndü. Olaylarda en büyük zararı gören Hakkari Üniversitesi rektörlük binası da tadilat çalışmasının ardından faaliyete geçti. Yüksekova'daki olaylar nedeniyle ilçe merkezindeki az hasarlı 12 okulun onarımı kısa sürede tamamlanarak okullar eğitime açıldı.

Tamamen yakılarak kullanılamaz hale gelen Cumhuriyet İlköğretim Okulu ve Anaokulu ile Gazi İlköğretim Okulu'nda ise ihale işlemlerinin ardından başlatılan çalışmalar devam ediyor. - Engelliler basketbol takımı antrenman yapamıyor Yüksekova Kaymakamı İbrahim Çenet, ilçede 14 okulla bir spor salonunun yakıldığını belirterek, "Yüksekova'da Engelli Basketbol Takımı 1. Lig'e çıktı.

Bakın bu çocuklar engel tanımadı şu an Türkiye Engelli Basketbol 1. Ligi'nde mücadele ediyorlar ama bu arkadaşlarımız idman yapacak yer bulamıyorlar çünkü spor salonumuzu da yaktılar. Sadece okullarımızın onarımı için şu ana kadar harcadığımız para 1 milyon 218 bin liradır" ifadelerini kullandı. İlçe merkezindeki bir okulun üç kez yakıldığına dikkati çeken Çenet, şunları kaydetti: "Birilerinin sürüklemek istediği bataklığa bu çocuklarımızı bırakmayacağımızın mesajını vermek istiyoruz.

İnşallah bu sorunlar bitince Yüksekova daha yaşanılır bir kent olacak. Okulların devlete ait olduğunu düşünüyorlar ama bu okullar kamunun yani halkın malıdır. Burada yakılan okullar için ağlayan anneler gördük. Bu eylemler kesinlikle demokratik değil, haydutluktur. Bugün kanalizasyonu olmayan 100 bin nüfuslu bir ilçeye havaalanı yapıyoruz. Karayollarından bu şehre 285 milyon lira para harcadık ve 65 kilometre bölünmüş yol yaptık. Bunları halkımızın takdirine bırakıyoruz."

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler