YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakkari'de 2 terörist öldürüldü
Hakkari'de 2 terörist öldürüldü
28 Kasım 2015 16:22
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yapılan operasyonlarda 2 terörist öldürülürken 2 terörist yaralı olarak ele geçirildi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlar ve roketatarla saldıran 2 bölücü örgüt mensubu etkisiz hale getirildi, 2 terörist yaralı yakalandı.

Valilikten yapılan açıklamada, Dize ve Yeşildere mahallelerinde terör örgütü mensuplarınca kurulan barikatların kaldırılması ve hendeklerin kapatılması amacıyla güvenlik güçlerince 01.30 sıralarında operasyon gerçekleştirildiği bildirildi.

2 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ 2 TERÖRİST YARALI

Operasyon esnasında güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlar ve roketatarla yoğun saldırılarda bulunulduğu kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Çıkan çatışmalarda 2 örgüt mensubu etkisiz hale getirilmiş, 2 örgüt mensubu ise yaralı olarak Yüksekova Devlet Hastanesine kaldırılmıştır. Yaralılardan örgüt mensubu S.T'nın 'terör amaçlı patlayıcı madde atma' suçundan kaydının bulunduğu, yaralı örgüt mensubu S.Ç'nin ise 'silahlı terör örgütüne üye olma, suç işlemeye alenen tahrik etme' suçundan Yüksekova Sulh Ceza Hakimliğince aranmasının olduğu tespit edilmiştir.

6 BARİKAT KALDIRILDI

Müdahaleler sonrasında Dize ve Yeşildere mahallelerindeki cadde ve sokaklarda bulunan patlayıcı tuzaklı 6 barikat kaldırılmıştır."

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler