YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakkari ve Şırnak'ta 3 terörist öldürüldü
Hakkari ve Şırnak'ta 3 terörist öldürüldü
14 Ekim 2016 10:10
Hakkari ve Şırnak'ta sürdürülen operasyonlarda 3 terörist etkisiz hale getirildi.Mağarada çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Hakkari'nin Çukurca ilçesine bağlı  Uzundere köyü Çilekli Tepe'de tespit edilen üç girişli mağarada iki terörist  etkisiz hale getirildi, silah ve mühimmat ele geçirildi - Şırnak Şerevan Deresi  bölgesinde bir terörist etkisiz hale getirildi.

Askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre, dün Hakkari'nin Çukurca  ilçesi Uzundere köyünde 1'inci Komando Tugay Komutanlığınca düzenlenen  operasyonda, Çilekli Tepe'de tespit edilen üç girişli mağarada bölücü terör  örgütü mensubu iki terörist etkisiz hale getirildi. Mağarada, bir kısmı  kullanılamaz hale gelmiş olan malzeme, silah ve mühimmat ele geçirildi.

ÇOK SAYIDA SİLAH VE MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

 Mağarada bulunan silah ve mühimmat arasında bir 23'lük doçka, bir mavi  büyük varil dolusu doçka mühimmatı, 3 Ak-47 (kalaşnikof) ve 9 kalaşnikof şarjörü,  28 metal sandık doçka mühimmatı, bir kanas dürbün, 2 kanas şarjör, bir steiner  dürbün, bir kaynak makinesi, bir LCD TV, bir büyük akü, bir Jeneratör, bir koral  termal dürbün, bir çuval dolusu terörist elbisesi ve ayakkabısı, bir çuval çay ve  termal kameralara yakalanmayı engellemek için kullanılan 2 termal şemsiye de var.  Ayrıca 2. Hudut Tugayı Özel Harekat bölüğü tarafından Çukurca'nın  Uzundere köyündeki Seriertuşi Tepe'de gerçekleştirilen arama faaliyeti sırasında  4 RPG mühimmatı, bin 300 biksi mühimmatı, bir el bombası, 200 doçka sehpası, bir  şemsiye, 2 uyku tulumu ele geçirildi.

ŞIRNAK'TA BİR TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

 Öte yandan 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı sorumluluğunda 11  Ekim'de Bestler Dereler bölgesinde başlatılan operasyonlar devam ediyor.  Bu kapsamda Bestler Dereler, Şerevan Deresi, Şerevan Ormanları, Budak  Dağı ve Güzik Tepe bölgelerinde yapılan arama taramada bölücü terör örgütü  mensuplarına ait sığınak ve yaşam alanlarında bir zagros keskin nişancı tüfeği ,  24 roketatar mühimmatı, 2 gece görüş cihazı, 10 uzaktan komuta düzeneği, 8  elektrikli fünye, 3 telsiz, muhtelif sayı ve çeşitte mühimmat, çok sayıda yaşam  ve tıbbi malzeme ile örgütsel doküman ele geçirildi.

Şerevan Deresi bölgesinde de dün öğle saatlerinde meydana gelen  çatışmada bir terörist ölü olarak ele geçirildi. Bölgede yapılan aramalarda bir  biksi makinalı tüfek, bir kalaşnikof piyade tüfeği, 2 el bombası ve bu silahlara  ait çok sayıda şarjör ve mühimmat ele geçirildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler