YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakkari savaş alanına döndü!
Hakkari’nin Geçitli köyü ile Akkuş köyleri arasında yayla ve mera yüzünden başlayan tartışma il merkezinde olaylara neden oldu.
Hakkari savaş alanına döndü!
25 Mayıs 2013 / 20:28 Güncelleme: 25 Mayıs 2013 / 20:46

Yaklaşık bir yıl önce mera yüzünden aralarında husumet bulunan Geçitli ve Akkuş köyleri arasında sabah saatlerinde hayvan sürüsüne ateş edilerek bazı hayvanların telef edildiği iddia edilmesi üzerine olaylar Hakkari merkezine sıçradı.

Akkuş köyü sakinlerinin merkezde bir geçitli köyü sakinini tartaklamaları üzerine olay akşam saatlerinde patlak verdi. Bulvar ve Cumhuriyet caddeleri üzerinde karşı karşıya gelen köylüler burada taş ve sopalarla birbirlerine girdiler. Polis olayı yatıştırmakta güçlük çekerken yer yer havaya ateş açtı, gaz bombası kullanarak grupları dağıtmaya çalıştı. Adeta savaş alanına dönen Hakkari sokaklarına her iki grup arasında yaralananların olduğu ve ambulanslarla hastaneye kaldırıldıkları görüldü. Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü çarşı merkezinde yoğun güvenlik önlemleri aldı. Hastane kaldırılan yaralılar bazılarının sağlık durumlarının ağır olduğu bildirildi. Hakkari’deki gerginlik hallen devam ediyor.

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler