YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hakaret içeren mesaja ilginç ceza
Hakaret içeren mesaja ilginç ceza
16 Kasım 2011 12:12
Artvin'de cep telefonundan hakaret içeren mesaj attığı iddiasıyla yargılanan şahıs, mahkemece 100 fidan dikmekle cezalandırıldı.

Artvin'de, cep telefonundan bir kadına hakaret içerikli mesajlar attığı iddiasıyla yargılanan sanık, mahkemece 100 adet ağaç fidanı dikme cezasına çarptırıldı.

Hopa Sulh Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, aralarında yaşanan bir husumet sebebiyle N.O. adlı kadına, cep telefonundan hakaret içerikli mesajlar attığı gerekçesiyle yargılanan tutuksuz sanık T.A. ile tarafların avukatları katıldı.

Davanın karar duruşmasında hakim, T.A'nın şikayetçi N.O'ya attığı mesajların hakaret unsuru taşıdığını belirterek, sanığa 90 gün hapis karşılığı olan 1860 lira adli para cezası verdi. Hakim daha sonra duruşmalardaki iyi halini de dikkate aldığı T.A'nın cezasını Denetimli Serbestlik Uygulaması kapsamında ağaç fidanı dikme cezasına çevirdi.

Buna göre sanık T.A, 6 ay içinde Artvin Cumhuriyet Başsavcılığına bağlı Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü görevlileri kontrolünde, Hopa Orman İşletme Müdürlüğünün belirleyeceği bir alana 100 adet ağaç fidanı dikecek.

Sanık T.A fidan dikmezse hakkında mahkemece verilen para cezasını ödemek durumunda kalacak.

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler