YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hainlerin 'kiraz' ve 'badem' mesajları deşifre oldu
Kilis'te Gülbaba-Kemal Yanık Hudut Karakolu sorumluluk bölgesinde, yasadışı yollarla Suriye'ye geçmeye çalışırken yakalanan PKK/PYD terör örgütü üyesi olduğu belirtilen bir kişinin cep telefonundaki mesajlarda geçen 'kiraz' ve 'badem' ifadeleri deşifre ol
Hainlerin 'kiraz' ve 'badem' mesajları deşifre oldu
14 Nisan 2016 / 18:58 Güncelleme: 14 Nisan 2016 / 19:07

Yurda girmeye çalışırken yakalanan teröristin cep telefonundaki SMS, bölücü terör örgütü üyelerinin kendi aralarında kullandığı şifreyi ortaya çıkardı. Mesajdaki "badem" ve "kiraz" ifadelerinin çeşitli çaplardaki mühimmat için kullanıldığı belirlendi.

Kara Kuvvetleri Komutalığına bağlı hudut birlikleri, yasa dışı sınır geçişlerini engellemek için çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda Suriye'den yurda yasa dışı yollarla girmeye çalışan terör örgütü PKK/PYD üyesi, Kilis'in Gülbaba köyündeki Kemal Yanık Hudut Karakolunun sorumluluk bölgesinde güvenlik güçlerince yakalandı.

Yakalanan kişi ve beraberindeki malzemeler, İlçe Jandarma Komutanlığına teslim edildi.

Teröristin cep telefonundaki SMS ise bölücü terör örgütü üyelerinin şifreli mesajlaşmalarını ortaya çıkardı. "30 tane kiraz ve 320 tane bademimiz var daha. Eğer bademi dağıtamıyorsanız onların bir miktarını sizden alabiliriz" yazılı mesajdaki "kiraz"ın büyük çaplı, "badem"in ise daha küçük çaplı mühimmat olduğu tespit edildi.

1460628077662.jpg

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler