YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hacıoğlu ve Hızırtepe'liler birbirine girdi
Hacıoğlu ve Hızırtepe'liler birbirine girdi
10 Mayıs 2014 15:58
Sakarya’da Hacıoğlu ve Hızırtepe hattı minibüs şoförleri, güzergah anlaşmazlığı sebebiyle birbirine girdi.

İki hattın şoförleri, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) önünde tartışmaya başladı.

Şoförlerin tartışması kavgaya dönüşünce olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Polisin copla yaptığı müdahale sonrası güçlükle ayrılan şoför esnafı, daha sonra olay yerinden ayrılarak duraklarına gitti. Öte yandan bir şoförün çıkan arbedede elinden yaralanan polis memurunun elini öpmesi dikkatlerden kaçmadı.

Haberi alır almaz olay yerine gelen Adapazarı Minibüsçüler Odası Başkanı Ali Bektaş, “Bir tarafta Sigorta minibüs durağı, diğer tarafda Hacıoğlu taksi dolmuşu. Burası Hızırtepe Mahallesi. Daha önce de bu arkadaşların burada kararları vardı. Daha sonra bir şekilde kararı iptal emişler. Bu olaya itiraz eden arkadaşlar da Hacıoğlu arabaları. İşin kötü tarafı Hacıoğlu arabaları, Hızırtepe arabalarına diyor ki, 'Siz Hızırtepe'ye gelmeyin ama biz Hızırtepe'ye geliriz.' İşin kötü tarafı bu. Bununla ilgili 5-6 yıl önceden UKAME kararı da var resmi karar da var. Arkadaşlar resmi kararı bizim sürekli söylememize rağmen sağ olsun bizleri kırmadılar. Bugün itibarı ile arkadaşlar, 'Elimizde kararımız var, biz başlayalım' demişler böyle olaylar olmuş. Kimse böyle nahoş olayların olmasını istemez ama böyle, 'Ben yol keserim, şunu yaparım, bunu yaparım' diyerek de kimsenin geri adım atacağı yok, böyle bir şey de söz konusu değil. Sen de o zaman Hacıoğlu arabasıysan sen de Hızırtepe'ye gelme” şeklinde konuştu.

Hızırtepe hattı minibüs şoförü Kasım Haymana ise, “Hacıoğlu dolmuşları Hacıoğlu'nda duruyordu, geldi bizim durağın dibine. Minibüsleri emniyetin oradan kalkıyordu, Hızırtepe’nin oraya kadar geldi. Bizim buradan kararımız çıkmış, 6 seneden beri oyalıyorlar bizi, bugün de geçmeye başladık, kabadayılık yaptılar. Ben evime ekmek parası götüremez oldum. Sigorta minibüs durağı olarak elime 30 TL para kalıyor” dedi.

Hacıoğlu hattında çalışan şoför Hanifi Borazancıoğlu da, “Ekmeğimize ortak olmaya çalışıyorlar. Ali Bektaş kardeşimiz, siyasi gücünü kullanarak Sayın Zeki Toçoğlu Bey ile birlikte bir çalışma yapmış, gizli gizli kapılar arkasında kararlar çıkarmış. Bundan bizim haberimiz olmadı. 2006-2010 yıllarında kararlar alınıyor. Hastane yapılmadan ona göre önceden kararlar düzenleniyor, ayarlanıyor, bugün bu kararı uygulamaya kalkıyorlar. Adam gibi kararları alsınlar ve bizi çağırsınlar. Mantıklı olan karara biz her zaman varız. 2006 yılında karar alındı eski terminale göre, Ali Bektaş hastane yapılacağını siyasiden öğreniyor önceden, ona göre hastaneye göre kararında düzelttirme çıkarttırıyor” iddialarında bulundu.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler