YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Güzel mankeni tarlaya korkuluk yaptı
Güzel mankeni tarlaya korkuluk yaptı
07 Temmuz 2015 14:07
Edirne'de çiftçilikle uğraşan bir emeklinin korkuluk olarak güzel cansız bir mankeni tarlaya koymayı büyük dikkat çekti. Modern korkuluk, Edirne’de fotoğraf sanatçılarının da ilgi odağı oldu.

Edirne'de sebze ve meyve yetiştiriciliğine hobi olarak başlayan Remzi Eskikaplan, bahçesindeki ürünleri zararlı kuşlardan korumak için sap ve samandan yapılan gelişi güzel korkulukların aksine vitrin mankenini bahçesine korkuluk olarak tasarladı. Modern korkuluk, Edirne’de fotoğraf sanatçılarının da ilgi odağı oldu.

'Daha güzel korkululuk'

Emekli olduktan sonra kendi bahçesiyle ilgilenen Remzi Eskikaplan, çevreden de olumlu tepkiler aldı. Daha önce bahçesinde erkek model yapay korkuluk yaptığını ifade eden Eskikaplan, şöyle konuştu:

"Bu sefer korkutması için değil de daha hoş gözükmesi için bir bayan manken koyduk. Böyle olunca daha fazla ilgi gördü, ileride bunun yanına farklı bir şeyler de yaparız. Eski bir konfeksiyoncu arkadaşımdan temin ettim. Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği'nde yönetici olduğumdan bazı arkadaşlarımız fotoğraflar çekiyor. Hatta bununla ilgili sergi yapan arkadaşlarımız var. Onlara da hizmet vermek için bu şekilde düşündüm. Başka öneriler olursa ona göre de değerlendirmeler, farklı korkuluklar yapabiliriz. Bahçemiz herkesin dikkatini çekiyor, daha hoş gözüksün, daha güzel gözüksün diye böyle bir şey yaptım. Zaman içinde mankenin kıyafetlerini değiştireceğiz.''

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler