YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Güvenlik güçleri Varto'da operasyona başladı
Güvenlik güçleri Varto'da operasyona başladı
16 Ağustos 2015 23:01
Muş'un Varto ilçesinde, dün akşamdan bu yana hendek açıp ilçeye giriş çıkışları engelleyen bir grup PKK'lı ve YDG-H üyelerine yönelik güvenlik güçleri operasyon başlattı.

PKK'nın ilk eyleme başladığı 15 Ağustos 1984'ün yıldönümü nedeniyle dün akşam bir grup PKK'lı ve YDG-G üyeleri Varto'da eylem yaptı.

Grup, ilçeye bağlantıyı sağlayan köprüyü ve elektriği sağlayan trafoyu patlatmıştı. Ayrıca, güvenlik güçlerinin müdahalesini engellemek için ilçede iş makineleri ile hendek kazıp bazı bölgelere patlayıcı yerleştirdikleri ileri sürüldü. Güvenlik güçlerinin yapacağı operasyon için valilik tarafından sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Boş kalan sokaklarda PKK'lıların ellerinde silahlarla dolaştığı görüşürken, güvenlik güçlerinin gruba operasyon yapmaya başladığı belirtildi.

Öte yandan, ilçede bir araçta yapılan aramada 10 adet Kalaşnikof marka silah, 5 adet el bombası ile 2 adet RPG ele geçirildi. Ayrıca kazılan hendeklere döşenen bomba tuzaklarından 2 tanesinin imha edildiği bildirilirken, çatışmanın devam ettiği belirtildi. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler