YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Güneydoğu'da emlak sektörüne terör darbesi
Güneydoğu'da emlak sektörüne terör darbesi
26 Ağustos 2015 15:15
Çözüm Süreci ile ekonomide ve sosyal yaşamda canlanmanın yaşandığı Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde son dönemdeki terör saldırıları nedeniyle emlak fiyatlarında büyük oranda düşüş yaşandı.

Emlakçı İzettin Kara ise olaylar nedeniyle kentteki daire fiyatlarında yüzde 60 düşüş olduğunu, artık kimsenin satılık daire sormadığını söyledi.

Olayların ekonomiye büyük darbe vurduğunu dile getiren Kara, 200 bin liralık dairenin 160 bin liraya dahi satılmadığını aktardı.

Emlakçı Aytaç Sevilmez de Güneydoğu'da artan olayların ciddi anlamda göçe neden olacağını belirtti.

"Bölge insanı ve bölgeye atanan memurlar bir an önce dairelerini satıp buradan gitmek istediklerini belirtiyor" ifadesini kullanan Sevilmez, şunları kaydetti:

"Daire fiyatları 250 binden 170 bine düştü. Gizli bir ekonomik kriz Güneydoğu'yu bekliyor. Bir çok firma bölgeden gitti. Bu yaşananlardan büyük üzüntü duyuyor, bir an önce barışın sağlanmasını istiyoruz. İmkanı olanlar başka bölgelere gidiyor, fakat biz Batmanlılar burada kalmaya mecburuz. Bölge insanı barış ve huzur istiyor. Akşam eve gittiğimizde iş yerimizi, işe gittiğimizde de evimizi düşünmek istemiyoruz."

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler