YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Grup Yorum üyeleri gözaltında
Grup Yorum üyeleri gözaltında
13 Aralık 2015 23:00
DİSK'ten çıkarılan işçilere destek vermek için DİSK Genel Merkezi önüne gelen Grup Yorum üyelerinden 5 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Olay saat 17.00 sıralarında Şişli Abide-i Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan DİSK Genel Merkezi önünde meydana geldi. DİSK'ten çıkarılan bir grup işçiye destek vermek isteyen Grup Yorum üyeleri, bir grup eylemci ile birlikte DİSK binasının önünde mini bir konser vermek istedi. Destek eylemi sırasında Çevik Kuvvet polisleri ve TOMA binanın önünde hazır bekletildi. Mini konser sırasında taşkınlık çıkaran grup ile polis arasında gerginlik yaşandı. Grubun dağılmasını isteyen polise direnen Grup Yorum üyesi 5 kişi, gözaltına alınarak Emniyet'e götürüldü. Grup Yorum üyesi 1 kişi de DİSK Genel Merkezi'ne sığındı.

Olayın ardından polis ekipleri, DİSK binasının bulunduğu sokakta güvenlik önlemi aldı. Herhangi bir toplanmaya karşı polis ekipleri, TOMA'larla bina önünde bekledi.

POLİS AYRILDI, BİNADAN ÇIKTILAR 

Genel-İş Sendikası'ndan birkaç ay önce çıkarılan Oya Baydak'ın DİSK Genel Merkezi önünde başlattığı eyleme destek vermek amacıyla mini konser vermek isteyen Grup Yorum üyelerinin gözaltına alınmasının ardından, bina içine girerek kapılara barikat kuran grup, polis ekiplerinin ayrılmasından sonra binadan dışarı çıktı.

Gazetecilere açıklama yapan Oya Baydak, DİSK yönetimine ve polise tepki gösterdi.
Eylemciler ise protestolarını bina önünde slogan atarak ve halay çekerek sürdürdü.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler