YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gözünü kırpmadan kurşun yağdırdı
Gözünü kırpmadan kurşun yağdırdı
07 Haziran 2013 22:54
Konya’nın Akşehir ilçesinde aralarında husumet bulunan iki kişinin tartışmaları cinayetle son bulmuştu.

Akşehir kent meydanında yüzlerce kişinin gelip geçtiği cadde ortasında meydana gelen olayda, güvenlik kameraları görüntülerine göre katil zanlısının maktule gözünü kırpmadan kurşun yağdırdığı ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Selçuk Mahallesi Aziz Perkün Caddesi üzerinde bulunan bir kahvehanede 4 Haziran 2013 Salı günü meydana gelen olayda Muammer Ünveren, Hasan B’yi bıçaklamıştı. Taraflar olaydan bir gün sonra akşam saatlerinde 24 Ağustos Bulvarı Ferit Efendi İşhanı önünde tekrar karşılaşmıştı.

Çevre iş yerlerindeki güvenlik kameraları görüntülerine göre Hasan B. ve yanındaki diğer kişiler Muammer Ünveren’le tartışmaya başlayıp darp edince, Muammer Ünveren de üzerinde bulundurduğu bıçakla kendisine saldıran şahıslara karşılık verdi. Bir müddet tartışan şahıslar araya girenlerin çabasıyla ayrıldılar. Güvenlik kamerası görüntülerine göre, tartışmanın yaşandığı alandan uzaklaşmaya başlayan Muammer Ünveren’in arkasından gelen Hasan B. yüzlerce kişinin gelip geçtiği, kalabalık bir alanda Muammer Ünveren’e gözünü kırpmadan kurşun yağdırdı. Görüntülere göre ilk kurşunu yer yemez belindeki bıçağı çeken Muammer Ünveren art arda gelen kurşunlarla olduğu yere yığılınca Hasan B. şahsın yanına kadar sokulup ateş etmeye devam ederek yere düşen bıçağı da aldı. Daha sonra hiçbir şey olmamış gibi olay yerinden ayrılan Hasan B. firar ederken, vurulan Muammer Ünveren bir süre yerde oturur vaziyette kaldıktan sonra yere yığılıyor.

Yüzlerce kişinin arasında vurulan Muammer Ünveren olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılırken, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti. Olay sırasında silahtan çıkan ve seken kurşunlardan olay yerinde bulunan Atife B. de yaralanmıştı. Olaydan sonra firar eden Hasan B. güvenlik güçleri tarafından her yerde aranmaya devam ederken, olayla ilgili olarak üç kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler