YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Göstericilere esnaf tepkisi
Göstericilere esnaf tepkisi
04 Haziran 2013 10:26
Antalya’nın Alanya İlçesi’nde Taksim Gezi Parkı projesine tepki göstermek için Eğitim-Sen’in organizasyonu ile bir araya gelen yaklaşık 200 kişi yürüyüş yaptı.

Protesto gösterilerinin turizme olumsuz yansıdığını ve turistlerin göstericiler nedeniyle çarşıya çıkmadığını belirten esnaf ile göstericiler arasında sözlü tartışma yaşandı.

Atatürk Caddesi üzeri PTT binası önünde Eğitim-Sen’in organizasyonu ile toplanan yaklaşık 200 kişilik gurup, Taksim Gezi Parkı projesine tepki göstermek amacıyla bir araya geldiler. Atatürk Caddesi’nden Atatürk anıtına doğru sloganlar atarak ve üzerinde “Hükumet istifa, her yer Taksim, her yer direniş” yazılı dövizlerle yola çıkan guruba bazı vatandaşlar alkışlarla destek verirken, esnaf ise günlerdir süren protesto gösterileri nedeniyle işlerinin sekteye uğradığını belirterek eylemcilere tepki gösterdi. Grup içerisindeki bazı göstericiler ile esnaflar arasında yaşanan tartışma polisin müdahalesi ile büyümeden sonlandı. Atatürk anıtı önüne gelen gurup adına konuşan Eğitim-Sen Alanya Şube Başkanı Ali Koca, megafonla yaptığı konuşmada eylemlerinin 3 gün süreceğini belirterek, Gezi Parkı Projesine karşı olduklarını söyledi. Anıt önünde halaylar çeken ve oturma eylemi yapan grubun gösterisi gece geç saatlerine kadar sürdü.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler