YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Göstericiler şehir alev alev yaktı
Göstericiler şehir alev alev yaktı
09 Ekim 2014 07:21
Manisa'da, IŞİD bahanesiyle yapılan gösterilere polis müdahale etti. Horozköy semtinde toplanan ve yüzlerini maskeyle gizleyen bir grup, güvenlik güçlerine taş ve molotof kokteyli attı.

Polis, göstericilere biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Manisa İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, Horozköy semtinde gazetecilere yaptığı açıklamada, 200-250 kişilik grubun ekiplere taşla saldırması üzerine müdahale ettiklerini ve 6 kişiyi gözaltına aldıklarını bildirdi. Olaylara karışanların çoğunun yaşlarının küçük olduğunu belirten Ceren, "Ailelerini çağırıp görüşeceğiz.

Savcılıkla da görüşeceğiz ve gereğini yapacağız. Manisa'da bu tür hareketlere asla müsaade etmeyeceğiz. Vatandaşlarımız çocuklarına sahip çıksınlar" dedi. - Bitlis Bitlis Valiliğince Hizan ilçesinde "ikinci bir emre kadar" sokağa çıkma yasağı kararı alınarak, eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Hizan ilçesi çarşı merkezinde toplanan bir grup, dağılmaları yönündeki uyarıya taş ve molotofkokteyli atarak karşılık verdi. Göstericilere, polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Polisin müdahalesiyle dağılan göstericiler ilçe merkezindeki ana cadde tekrar bir araya gelerek yolu çift yönlü trafiğe kapatarak ateş yaktı. Göstericiler, AK Parti Hizan İlçe Teşkilatı'nın bulunduğu binaya molotofkokteyli ve taş attı.

Bitlis Valisi Orhan Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede yaşanan olaylar nedeniyle "ikinci bir emre kadar" sokağa çıkma yasağı kararı aldıklarını ve ilçede eğitime birgün ara verdiklerini kaydetti.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler