YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Görünmez kaza: 1 ölü
Görünmez kaza: 1 ölü
11 Temmuz 2015 09:25
Manisa'da akıl almaz bir kaza meydana geldi. Emekli Muzaffer Yardımcı, sulama kanalı çalışmalarını izlerken aniden gelen basınçlı suyun boynuna isabet etmesi nedeniyle feci şekilde can verdi.

Manisa’daki olayda bağından topladığı asma yaprağını motosikletine yükleyen emekli Muzaffer Yardımcı, evine doğru yola çıktı. Yol kenarında belediyenin kanal açma aracını gören Yardımcı, motosikletini kenara çekti.

Çalışmaları yakından görmek için kanal aracının yanına giden Yardımcı, kanalın nasıl açıldığını izlemek için iyice yaklaşıp bakınmaya başladı. Bu sırada bağlantısı olan kanalın üç metre mesafedeki diğer girişine boruyla verilen tazyikli su, 200 bar basınçla Yardımcı’nın baktığı kanalın ağzından fırlayıp boynuna isabet etti.

Boğazında yırtık oluşan Yardımcı kanlar içinde yere yığıldı. Sağlık ekipleri, Muzaffer Yardımcı’nın kan kaybından öldüğünü belirlendi. Yardımcı’yı uyardıklarını belirten yetkililer, “Üç defa kendisine sulama kanallarının yanına gelmesin diye uyarıda bulunduk. Tıkanan sulama kanalını açmak için basınçlı su makinesini çalıştırdığımız sırada bu olay yaşandı. İncelemek için kafasını sulama kanalının içine doğru yanaştırmış. 200 bar basınçla gelen tazyikli su da boğazına çarpmış” dedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler