YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Görmeyen eşinin hem gözü hem de bastonu oldu
Görmeyen eşinin hem gözü hem de bastonu oldu
07 Mart 2016 16:43
Nişanlıyken görme yetisini kaybeden Mevlüt Önerbay, ailesinin ve arkadaşlarının baskısına rağmen evlenmekten vazgeçmeyip, bir gün dahi yanından ayrılmayan eşi sayesinde hayata tutundu.

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde yaşayan ve 1995 yılında nişanlıyken görme yetisini kaybeden Mevlüt Önerbay, ailesinin ve arkadaşlarının baskısına rağmen evlenmekten vazgeçmeyip, bir gün dahi yanından ayrılmayan eşi sayesinde hayata tutundu.

Gölcük ilçesinde berberlik yapan Mevlüt Önerbay, 1995'in aralık ayında, nişanlıyken trafik kazası geçirdi. Kazanın ardından, halk arasında "tavuk karası" olarak bilinen bir hastalığı olduğu ortaya çıkan Önerbay, kısa süre içerisinde görme yetisini kaybetti.

Baskılara rağmen, sevdiği adamdan vazgeçmedi

Nazire Seda Hanım, olayın ardından ailesi ve arkadaşlarının "evlenme" baskısına rağmen, sevdiği adamdan vazgeçmeyerek hayatını Mevlüt Önerbay'la birleştirdi.

Fedakar kadın, önce görme yetisini sonra da mesleğini kaybeden ve bunalıma giren hayat arkadaşının elini hiç bırakmadı. Her yere eşiyle beraber giden Nazire Seda Önerbay, eşinin hem gözü hem de bastonu oldu.

Eşinin kendisine olan sevgisi ve şefkati sayesinde zorlu geçiş dönemini kısa sürede atlatan Mevlüt Önerbay da hayata yeniden dört elle sarıldı. Bir süre fabrikada çalışarak malulen emekli olan görme engelli Önerbay, sivil toplum kuruluşlarında görevler alarak kendini görme engellilerin sosyalleşmesine adadı. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler