YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gizli kamerayı hesap etmedi
Lise öğrencisi yavaşça çalacağı malzemelerin olduğu koridora geliyor, etrafını kolaçan ediyor, kapşonunu da takıyor ama gizli kameranın o anı saniye saniye kaydettiğinin farkında değil...
Gizli kamerayı hesap etmedi
09 Aralık 2009 / 17:12 Güncelleme: 09 Aralık 2009 / 17:15

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde bulunan Mehmet Akif Ersoy İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinden bilgisayar çalan lise öğrencisi güvenlik kameralarının incelenmesiyle yakalandı. 


 

Adapazarı Camili Mahallesinde bulunan  Mehmet Akif Eryoy İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde meydana geldi. İddiaya göre açık öğretim derslerinin görüldüğü akşam saatinde okula ön kapıdan giren hırsızlık zanlısı, ikinci katta bulunan teknoloji sokağı olarak adlandırılan bilgisayarları duvara monteli olan bölümden öğrencilerin kullandığı 6 bilgisayara ait klavye ve mouse malzemelerini çaldı. Hırsızlık zanlısı çaldığı bilgisayar malzemelerini beraberinde getirdiği okul çantasına koyduktan sonra okuldan ayrıldı. 
 

Okulun soyulduğunu ve bilgisayar malzemelerinin alındığını fark eden okul idaresi durumu polise bildirdi. Okula gelen Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri okul idarecilerinin okulda güvenlik kameralarının bulunduğunu bildirmesi üzerine güvenlik kameralarını incelemeye aldı.  
 

Yapılan inceleme sonrasında, alınan beyanlar ve görgü tespitinde hırsızlık zanlısının başka bir okulda okuyan Lise 1.sınıf öğrencisi Z.H.(16) olduğu belirlendi. Yapılan araştırmalar sonrasında polis tarafından yakalanarak gözaltına alınan Z.H. sorguya alındı. Sorgu sonrasında suçunu itiraf eden Z.H. çaldığı bilgisayar malzemelerini Ozanlar Mahallesi'nde faaliyet gösteren bir bilgisayar mağazasına 35 TL'ye sattığını söyledi. Mağazaya giden polis, çalıntı malzemeleri iş yerinden alarak okul idarecilerine teslim etti.  
 

Lise öğrencisi Z.H. Çocuk Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilirken, çalıntı bilgisayar malzemelerini satın alan işyeri sahibi hakkında da " çalıntı mal satın almak " suçlamasından yasal işlem yapıldı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler