YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Giresun'da orman yangını
Giresun'da orman yangını
16 Mart 2013 09:10
Espiye ve Tirebolu ilçelerinin çeşitli bölgelerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangınlarda, yaklaşık 4 hektar ormanlık alan zarar gördü.

 

Alınan bilgiye göre, Espiye ilçesine bağlı Hacıköy, Hacımahmutlu ve Karadere köyleri ile Tirebolu ilçesine bağlı Şirin köyünün yüksek kesimlerinde orman yangını çıktı.
 
Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangına Espiye Orman İşletme Müdürlüğü, Giresun Orman Bölge Müdürlüğü, Giresun Belediyesi, İl Özel İdaresi ve çevre ilçelerden gelen itfaiyeler ile arozözler müdahale etti. Ulaşım sorunu yaşanan bölgelerdeki yangınlara güçlükle müdahale edilebilirken, çalışmalara vatandaşlar da destek verdi.
 
Espiye Orman İşletme Müdürü Turgut Duran, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangına ekiplerin zamanında müdahale ettiğini, sonrasında ise Giresun merkez ve ilçelerden destek ekiplerinin geldiğini söyledi.
 
İlk etapta Hacıköy'de bir evin etrafındaki yangına müdahale edildiğini belirten Duran, ''Evin etrafındaki yangını söndürdük. Ormanlık olarak yaklaşık 4 hektar alanda bir zararımız oldu. Çalışmalara vatandaşlar da yardım etti'' dedi.
 
Yangının kontrol altına alındığı ancak her ihtimale karşı ekiplerin bölgelerde hazır olarak bekletildiği bildirildi.
 
 
AA
 
Etiketler:
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler