YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Giresun'da karakola sızma girişimi askerin dikkati sayesinde önlendi
Giresun'da karakola sızma girişimi askerin dikkati sayesinde önlendi
16 Mayıs 2016 21:54
Giresun'daki Güce İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı'ndaki askerler termal kameradan fark etti, PKK'lı teröristler de otomatik silahlarla karşılık verdi

Gİresun'un Güce İlçesi Jandarma Karakolu'na dün gece yaklaşmaya çalışan PKK'lı teröristlere askerler ateş açtı. Kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için bölgede operasyon başlatıldı.

Güce İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı'ndaki askerler, saat 01.30 sıralarında, çevredeki termal kameralardan karakolun etrafındaki fındık bahçesinde hareketlenme olduğunu fark ederek ateş açtı.

Fındıklıkların arasındaki PKK'lı teröristler de otomatik silahlarla karşılık verdi. Askerler, olayın ardından kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede operasyon başlattı.

Bu arada, önceki gün ilçeye giderek Jandarma Karakol Komutanlığı'nı ziyaret eden Giresun Valisi Hasan Karahan, bu sabah yeniden ilçeye giderek incelemelerde bulundu, komutanlığı ziyaret etti ve olayla ilgili bilgi aldı.

Bilindiği gibi Güce Jandarma Karakol Komutanlığı'na 27 Eylül 2015'te teröristler tarafından yine ateş açılmış, yaklaşık 100 metre uzaklıkta bulunan bir okulun bahçesinde yapılan düğüne katılan 4 kişi seken kurşunlarla yaralanmıştı.


DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler