YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gezi Parkı'nda 17 kişi gözaltına alındı
Gezi Parkı'nda 17 kişi gözaltına alındı
30 Temmuz 2013 15:08
Polis, Gezi Parkı'nda kalan 1'i Alman uyruklu 17 kişiyi gözaltına aldı.

Polis, Gezi Parkı'nda kalan 1'i Alman uyruklu 17 kişiyi gözaltına aldı.

Beyoğlu Belediyesi'nin temizlik ekipleri, Gezi Parkı'nda oluşturulan temsili mezarların bulunduğu taşları kaldırdı. Gezi Parkı'na gelen polis ekipleri de parkta yatak kurarak yatan 16 kişiyi kimlik taraması yapmak üzere emniyete götürdü.

Bu arada belediyenin temsili mezarları kaldırmasına tepki gösteren ve Alman uyruklu olduğu öğrenilen bir kişi, İngilizce ve Almanca sloganlar attı. Polis ekipleri gözaltına aldıkları bu kişiyi de emniyete götürdü.

Öte yandan Türkiye Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği'ne (TMMOB) bağlı odaların yönetim kurulu başkanları Taksim Hill Otel'de basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısının ardından oda başkanları, Gezi Parkı odaklı gelişmelerde hayatını kaybedenler için Gezi Parkı'nda oluşturulan temsili anıta gitti.

Burada bir açıklama yapan Ankara Makina Mühendisleri Odası Başkanı Ali Ekber Çakar, ''Cumhurbaşkanı'ndan TMMOB'un anayasal yetkilerini ortadan kaldıran yasayı onaylamamasını istiyoruz'' dedi.

İzmir'de 1 gözaltı

Gezi Parkı odaklı eylemler kapsamında İzmir'de de 1 kişi gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü, İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ile sabah saatlerinde operasyon düzenledi. Ortak çalışmada Gezi Parkı odaklı eylemlerde kamu bina ve araçları ile iş yerlerine zarar verdiği, halkı galeyana getirdiği ve terör örgütü MLKP üyesi olduğu iddiasıyla S.B (25) gözaltına alındı.

Zanlının evindeki aramalarda çok sayıda örgütsel yayın ele geçirildi.

Ankara’daki eylemlere katıldıktan sonra İzmir’e gelen ve daha önce burada iki kez de gözaltına alındığı öğrenilen S.B. işlemlerinin ardından başkentten gelen ekibe teslim edildi.

İzmir'de daha önce bu kapsamda gerçekleştirilen 4 operasyonda 57 kişi gözaltına alınmış, adliyeye sevk edilenlerden 48'i tutuklanmıştı.

 

AA

Etiketler:
15:20
 // Oktay D Gezer
Önce bu Alman Klaus Mülleri huzuru bozmak ve polise karşı gelmekten yurtdışına göndermek gerekir çünkü
Merkel böyle yapardı!...
30 Temmuz 2013 15:20
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler