YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Gezi Parkı' çadırlarına şafak baskını
'Gezi Parkı' çadırlarına şafak baskını
17 Haziran 2013 09:16
Eskişehir’de ‘Gezi Parkı’ olayları nedeniyle eylemciler tarafından trafiğe kapatılarak, çadırların kurulduğu alan polis ekiplerinin yaptığı operasyon sonucunda yeninden trafiğe açıldı.

 

Üniversite Caddesi 17 gündür ‘Gezi Parkı’ olayları nedeniyle eylem yapan göstericiler tarafından trafiğe kapatılmıştı. Polis ekipleri ve şehrin ileri gelenleri yolun yeninden trafiğe açılması için eylemcileri ikna çabalarında bulundu.

Eylemcilerin çadır kurdukları ve bir takım eylemler yaptıkları alana sabah 5:45’de polis ekipleri tarafından operasyon düzenlendi. Operasyona Kütahya, Afyon ve Yalova’da takviye ekipler de katıldı.

Eylemcileri çadırları boşaltması konusunda uyaran ekipler kısa süre sonra alana girdi. Çevik Kuvvet’in alana girmesiyle eylemci grup Üniversite caddesinin diğer bölümüne doğru ilerledi.

Operasyonda hazır bekletilen Tepebaşı Belediyesine bağlı temizlik ekipleri ise zaman kaybetmeden çadırların bulunduğu alanı temizlemeye başladı. Alan kısa sürede temizlenerek, eski haline getirildi.

Göstericiler ise eylemlerini devam ettirmek için yolu trafiğe kapatarak, sloganlar atmaya başladı. Operasyon sırasında ise tramvay seferleri kısa süreliğine ulaşıma kapatıldı. Polis ile göstericiler arasında gerginlik devam ediyor.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler