YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Geri dönüşüm maddesi getirene buz pateni
Geri dönüşüm maddesi getirene buz pateni
10 Haziran 2013 17:04
Bağcılar Belediyesi, Türkiye'de örnek olacak bir projeye ev sahipliği yaptı. Hizmete açılan dev buz pistinden, geri dönüşüm maddeleri getiren çocuklar ücretsiz yararlanma imkanı bulacak.

Bağcılar Belediyesi yaz aylarında hem çocukları eğlendirecek hem de geri dönüşüme destek verecek 450 metrekare büyüklüğündeki buz pistini hizmete açtı. Demirkapı Mahallesi’nde açılan dev buz pistinden faydalanmak isteyenler topladıkları kağıt, ambalaj, pil gibi atık maddeleri getirerek buz pistinden yararlanma imkanı bulacak. Pistin açılışını Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı çocuklarla birlikte gerçekleştirirken, açılışa özel buz hokeyi gösterisi nefesleri kesti.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, çocukların gelişimine çok önem verdiklerini belirterek, “Bağcılar’da gençlerimizin gelişimi, sosyalleşmesi adına yaz tatillerini daha iyi değerlendirmeleri adına projeleri yapıyoruz. İzcilerimiz şuanda kamptalar. Gençlerimiz, başarılı öğrencilerimiz de Kocaeli Kefken’de kamptalar. Burada da buz pateni pistimizi tekrar hizmete açtık. Hem gençlerimizin sosyalleşmesi ve sporu daha iyi sevmeleri adına, hem de çevre duyarlılığını Bağcılar’da iyi bir noktaya getirebilme adına buz patenini burada hizmete sunduk. Çocuklarımız boş alanlardan, yollardan topladığı atıklarla gelecekler, burada ücretsiz buz patenini kullanacaklar” dedi.

Sıcak havada buzda kaymanın tadını çıkaran çocuklar ise, buzda kaymanın çok keyifli olduğunu belirterek, herkese kayma tavsiyesinde bulundu.

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler