YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gerdek gecesinde eşini bıçakladı
Gerdek gecesinde eşini bıçakladı
24 Şubat 2010 17:44
Samsun'da 19 yaşındaki genç kız, resmi nihah kıyıp düğün yaptığı kocasını gerdek gecesi sırtından bıçaklayarak yaraladı.

Olay, İlkadım ilçesinin İlyasköy Mahallesi'nde dün akşam saat 23.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, İstanbul Ümraniye'de ikamet eden ve inşaatlarda çalışan Kenan Akkaya (31), Samsun'a gelerek 11 gün önce görücü usulü tanıştığı Özge Şenol  (19) ile resmi nikah kıyıp 2 gün önce kına, dün akşam da aileler arası düğün yaparak evlendi.

Evlendikleri gün akşam eşi ile bir süre oturma odasında birlikte sigara içip sohbet eden Kenan Akkaya, daha sonra gerdek odasına geçti. Su almak için mutfağa gideceğini söyleyen Özge Akkaya, mutfaktan aldığı bıçağı giysisi ile kolunun arasına gizledi. Eşine su getiren Özge, bu sırada bıçağı su içen Kenan Akkaya'nın sırtına sapladı. İkinci kez sırtından bıçaklanan ve neye uğradığını şaşıran Kenan Akaya, eşinin elindeki bıçağı almak isterken sol elinden de bıçakla yaralandı.  
 

Eşi tarafından bıçaklanan Kenan Akkaya, eniştesi Çakır Çemenoğlu'na (45) telefon açarak yardım istedi. Eve giden Çakır Çemenoğlu, kayınbiraderini yaralı olarak bulup Samsun Mehmet Aydın Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Özge Akkaya ise İlyasköy Polis Merkezi ekipleri tarafından olayda kullandığı bıçakla birlikte gözaltına alındı. Polise verdiği ifadede, psikolojik sorunlarının olduğunu ve ne yaptığını bilmediğini ileri süren Özge Akkaya, ifadesi alındıktan sonra savcının talimatı doğrultusunda serbest bırakıldı.   
  
Kenan Akkaya, kendisini bıçaklayan eşinden biran önce boşanmak için dava açacağını belirterek, daha önce psikolojik problemlerinin olduğunu bilmediğini ve kendisine kimsenin de söylemediğini ileri sürdü. 
 

Kenan Akkaya'nın ağabeyi Gürdal Akkaya (33) ise Özge Akkaya'nın cezasını kendi babasının vermesi gerektiğini ileri sürerek, bu olayın peşini bırakmayacaklarını kaydetti. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler