YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gerçek babası o değildi...75 bin lira tazminat kazandı
Gerçek babası o değildi...75 bin lira tazminat kazandı
29 Ekim 2015 09:05
Çağlar K. babası bildiği Mustafa B.’nin ölüm döşeğinde gerçek babası olmadığını açıklaması üzerine, biyolojik babasına ulaştı. Çağlar K., kendisini terk edip arayıp sormayan babasına tazminat davası açıp 75 bin lira kazandı.

İzmir'de yaşayan Çağlar K.'nın başına ancak filmlerde olur denecek bir olay geldi. 39 yaşına kadar babası olarak bildiği Mustafa B'nin ölüm döşeğinde “Oğlum ben senin baban değilim. Beni affet, gerçek babana ulaş” demesi üzerine şok olan Çağlar K. araştırarak biyolojik babasına ulaştı. DNA testiyle akrabalık bağı kanıtlanan biyolojik babasına, kendisini terk ettiği için dava açan Çağlar K. 75 bin lira tazminat kazandı.

BOĞAZIM DÜĞÜMLENDİ

Mustafa B.'nin son nefesinde gerçekleri anlattığını ifade eden Çağlar K., “Bir an insan nefes alamıyor. Şuranızda bir düğüm dolanıyor. Dedeme, teyzeme sordum. İş açığa çıktıktan sonra hepsi tek tek anlattı” sözleriyle hislerini ifade etti. Bu gelişme üzerine bilgi toplamaya başlayan Çağlar K. öğrendiklerini, "Gerçek babam, babam olduğunu biliyormuş. Annemi evlenme vaadiyle kandırmış. Ben doğduktan sonra 2 yıl boyunca 'evleneceğiz' diyerek annemi oyalamış. Daha sonra birden terk etmiş” sözleriyle aktardı.

ÜVEYLİK HİSSEDERDİM

Babası kendisini istemediği için annesinin hamileyken intihar girişiminde bulunduğunu da açıklayan Çağlar K., "Annemin içtiği ilaçlar nedeniyle gözümde kayma oluştu" dedi. Çağlar K, babası bildiği ve kütükte de babası görünen Mustafa B'nin kendisine çok iyi davrandığını söyleyemeyeceğini dile getirerek, “Zaman zaman 'ben üvey miyim' diye düşünmüşlüğüm oldu" ifadelerini kullandı.
Çağlar K.'nın avukatı Varol Turbay ise öz babaya yönelik “babalık” davası açtıklarını, DNA testlerinin ardından kazandıklarını anlattı. Turbay, babasından yoksun bırakılan Çağlar'ın 39 yıllık üzüntüsünün karşılığı olmalı diyerek, 200 bin liralık manevi tazminat davası açtıklarını ve 75 bin lira kazandıklarını söyledi.

Oğlum desin isterdim

Çağlar K, öz babasını tanımak istediğini, fakat yaşattıkları nedeniyle içinde burukluk olduğunu kaydetti. “İnsan öz babasını tanımak istiyor. Baba bildiğim birinin yanında yetişmiş olsam da bir baba özlemi oluyor. Gelse 'oğlum olan oldu, böyle böyle' diye anlatsa… Babadır sonuçta...” ifadesini kullanan Çağlar K, ilk kez mahkemede, ikinci kez DNA testi için Adli Tıp'ta karşılaştıklarını ve hiç konuşmadıklarını söyledi. Çağlar K, “Onun yerinde olsam ulaşırım diyorum. İsterdim baba demeyi. Bana 'oğlum' diyebilir, o sevgiyi şefkati görmek isterim” diyerek beklentilerini aktardı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler