YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Geniş çaplı arama yapılıyor
Geniş çaplı arama yapılıyor
04 Nisan 2012 14:57
Kozan'da baraj kapağının patlaması sonucu kaybolan 5 işçinin bulunması için Göksu Nehri'nde geniş çaplı arama başlatıldı.

Kozan İlçesi'nde, Gökdere Köprü Barajı Derivasyon Tüneli'nin kapağının patlaması sonucu kaybolan 5 işçinin bulunması için Göksu Nehri'nde geniş kapsamlı arama çalışması başlatıldı.

Alınan bilgiye göre, Adana İl Afet Acil Durum Müdürlüğü bünyesinde görevli 50 kişilik arama-kurtarma ekibi, kayıp yakınları ve köylülerin de katılımıyla nehir yatağının 30 kilometrelik bölümünde, İstanbul'dan getirtilen sulu zeminde ceset aramada eğitimli köpeklerin de kullanıldığı arama çalışması yapılıyor.

Karadan ve nehirde botla süren çalışmalara havadan destek vermesi beklenen helikopterin ise Erzurum'un Aşkale İlçesi Karasu Baraj Göleti'ne düşerek kaybolan 5 TEDAŞ işçisinin bulunması için başlatılan arama çalışmasına katıldığından bölgeye gelemediği, Gökdere Köprü Barajı'ndaki arama çalışmalarına yarın katılmasının beklendiği öğrenildi.

Arama çalışmalarının sağlıklı yapılabilmesi için Menge Barajı'ndan akşam 18.00'e kadar su tutulmasına da başlandığı bildirildi. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler