YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genelkurmay açıkladı: PKK roketatarla saldırdı
Genelkurmay Başkanlığı, Irak sınırında yol yapım çalışmalarını sürdüren iş makinelerinin güvenliğini sağlayan unsurlara hududun Irak tarafından ateş açıldığını açıkladı.
Genelkurmay açıkladı: PKK roketatarla saldırdı
21 Şubat 2014 / 14:30 Güncelleme: 21 Şubat 2014 / 15:10

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Türkiye-Irak hudut bölgesinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı 48. Hudut Tugay Komutanlığı Şırnak Uludere-Gülyazı sorumluluk sahasında yer alan Beyaz Tepe Üs Bölgesi ile Karaçalı Tepe arasında yol yapım çalışmalarını sürdüren iş makineleri ve bu iş makinelerinin emniyetini sağlayan unsurlara bölücü terör örgütü mensuplarınca hududun Irak tarafından roketatar ve hafif silahlar ile taciz ateşi açıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Yapılan taciz ateşine, iş makinelerinin emniyetini alan unsurlarımız tarafından ateşle anında karşılık verilmiştir. Olayın meydana gelmesini müteakip bir insanlı keşif uçağı ve iki adet AH-1W Kobra taarruz helikopteri olay bölgesine yönlendirilmiştir" denildi.

15:08
 // PARALEL PKK
Bu da, paralel pkk. Pkk bu olayı üstlendi mi acaba? Hem onların Pkklı olduğu nereden belli. Günah keçiniz varsa, günahınız bol olur. Burda kimsenin avukatlığını yapmıyorum. Sazan olmayalım diyorum....
21 Şubat 2014 15:08
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler