YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genç kızın gurur intiharı
Genç kızın gurur intiharı
01 Nisan 2010 19:24
Bursa'nın İnegöl ilçesinde tacize uğrayan ilköğretim öğrencisi kız intihar etti.

İddiaya göre, Akhisar Mahallesi'ndeki Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulunda 8. sınıfta okuyan 15 yaşındaki R.T, yaklaşık 6 ay evvel, daha önce okulda hademelik yapan komşuları 60 yaşındaki H.V.'nin tacizine uğradı. Kızlarının olayı anlatması üzerine aile durumu jandarma ve savcılığa bildirdi. Savcılığın tacizle ilgili soruşturması sürerken, yaşadığı olayın psikolojisinden kurtulamayarak iki aydan beri okula gitmeyen, sürekli tacizci kişinin ne zaman tutuklanacağını soran R.T., bu olayı gurur meselesi yapıp, bugün saat 12.00 sıralarında evlerinde intihar etmek istedi. Annesi ve kardeşinin evde bulunduğu sırada banyo yapıp tırnaklarını kesen genç kız, üstünü giyinmek bahanesi ile yan odaya geçti. Bu sırada evde bulunan eski tabancayı karnına dayayan R.T. tetiğe basarak canına kıymak istedi.  
 

Silah sesleri üzerine odaya giren anne ve kardeşi, R.T.'ye yerde yatar vaziyette gördü. 112 ambulansı ile İnegöl Devlet Hastanesine kaldırılan R.T, buradaki ilk müdahalenin ardından ameliyata alındı. Yaklaşık 3 saat süren ameliyatın ardından hayati tehlike kaydıyla Bursa Yüksek İhtisas Hastanesine sevk edildi. 
 

Kızının hayata dönmesini yaşlı gözlerle bekleyen inşaat işçisi baba Nuri T., kızının H.V. tarafından 6 ay önce tacize uğradığını, başka bir kızı da taciz ettiğini öğrendiği şahsı jandarma ve savcılığa şikayet ederek davacı olduklarını belirterek, "Bu olaydan sonra kızımın psikolojisi bozuldu. Sürekli taciz eden kişinin ne zaman tutuklanıp cezaevine gideceğini soruyordu. İki aydan beri de okula gitmiyordu. Bu hadisenin etkisinden kurtulamayan kızım, bunu gurur meselesi yapıp hayatına son vermek istedi. Allah'ın kızımızı bize bağışlaması için dua ediyoruz. Bu olayın tek sorumlusu tacizci kişidir. Hakkında gerekenin bir an önce yapılmasını istiyoruz. Adaletin yerini bulmasını istiyoruz" diye konuştu.  
 

Olayla ilgili soruşma devam ediyor. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler