YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genç kızı öldürüp kanala attılar
Genç kızı öldürüp kanala attılar
03 Haziran 2010 19:50
Genç kız çamaşır ipiyle boğulmuş, sevgilisi ortada yok ama; sevgilisinin aracı da su kanalından çıktı

Adana'da bir otobüs firmasında hosteslik yapan 22 yaşındaki Jale Sürer, boğazı çamaşır lastiği ve plastik kelepçeyle sıkılarak öldürülmüş halde sulama kanalında bulundu. Elleri de kelepçeyle bağlandığı belirlenen genç kızın, görüştüğü erkek arkadaşı 25 yaşındaki Hakan U.'nun ise kayıp olduğu ortaya çıktı.
 

Seyhan ilçesine bağlı Sarıhamzalı Mahallesi 29. Sokak'taki evde oturan Jale Sürer, bir hafta önce şehirlerarası otobüs firmasına hostes olarak girdi.
 

Ankara'dan dün dönen genç kızdan ailesi saat 19.45'ten sonra haber alamadı. Anne Hatice Sürer, karakola başvurup kızından haber alamadığını haber verdi. Bu arada, Jale Sürer'in erkek arkadaşı olduğu ve sürekli internetle yazıştığı öne sürülen Hakan U.'nun da kaybolduğu ortaya çıktı.
 

Bu arada, merkez Seyhan ilçesi Dervişler köyünde, çalışmak için tarlaya giden köylüler, sulama kanalında ceset gördü. Elleri arkadan bağlı, boğazı da iple sarılı halde 25-30 yaşlarındaki bir kadına ait cesedi, sulama kanalından çıkaran köylüler, olayı jandarmaya haber verdi.
 

Jandarma ekiplerinin yaptığı ilk incelemede, kadının çamaşır lastiğiyle boğularak öldürüldüğü belirlendi. Elleri arkadan plastik kelepçeyle bağlandığı ortaya çıkan, üzerinde beyaz bluz, siyah pantolon bulunan kadının, Sarıhamzalı Mahallesi'nden kaybolduğu belirlenen Jale Sürer olduğu anlaşıldı. Genç kızın cesedi, otopsi için adli tıp kurumu morguna kaldırıldı.
 

Bu arada, polis Yeşiloba Mahallesi'ndeki sulama kanalında plakasız bir otomobil buldu. Yapılan incelemede otomobilin, cesedi bulunan Jale Sürer'in erkek arkadaşı Hakan U.'ya ait olduğu belirlendi. Otomobilin ön koltuğunda kan lekelerine ve kurşun izine rastlandı. Ancak polis aramalara rağmen genç adamın izine ne çevrede ne de sulama kanalında rastladı. Polis ve jandarma ekipleri iki olayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.
 

Adli Tıp Kurumu morgunda kızının cesedini teşhis eden 4 çocuk annesi Hatice Sürer, burada sinir krizi geçirdi. Hakan U.'nun kızıyla bir süre ilişkisi olduğunu ileri süren Hatice Sürer, "Jale bana ayrıldıklarını söyledi. Kızım işe yeni girmişti, Kızımı öldürüp atmışlar, katili kimse bulunsun, yavrum sana nasıl kıydılar." diyerek gözyaşına boğuldu.
 

Jale'nin kız kardeşi Ebru da ablasının bir erkekle birlikte olduğunu doğruladı; ancak ismi konusunda bilgisinin olmadığını söyledi. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler