YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genç çift yoğun bakımda
Genç çift yoğun bakımda
15 Şubat 2010 23:16
Karbonmonoksit gazından zehirlenen genç çift yoğun bakıma kaldırıldı

Manisa'nın Turgutlu İlçesinde genç bir çift sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi. Komşularının şüphesi üzerine yapılan ihbar üzerine eve gelen polisler Hatice Can (27) ve Serkan Can (27) isimli genç çifti baygın halde buldu. Hastaneye kaldıralan genç çiftin durumununa ğır olduğu öğrenildi. Can çiftin ikamet ettiği Selvilitepe Mahallesi Tepe Sokak'taki evinde toplanan komşuları ve yakınları sinir krizleri geçirdi.
 

Genç çiftin karbonmonoksit gazından zehirlenmesinden şüphelenen komşuları olayı saat 20.30 sıralarında fark etti. Geçtiğimiz Cumartesi günü berber dükkânını kapattıktan sonra evine giden Serkan Can'ın bugün saat 20.30 sıralarına kadar iş yerini açmadığını gören komşuları evine geldi. Kapı zilini çalan komşuları herhangi bir cevap alamayınca olayı polise bildirdi.
     

Olay yerine gelen Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri çilingir yardımıyla girdiği evde genç çifti baygın vaziyette buldu. Çiftin üzerindeki battaniyeyi alan görevliler, odanın pencerelerini açarak, ellerindeki battaniyeler ile odayı havalandırmaya başladı. Olay yerine iki adet ambülâns sevk edildi. 112 sağlık görevlileri Hatice ve Serkan Can'a evde ilk müdahaleyi yaptıktan sonra Turgutlu Devlet Hastanesine kaldırdı. Genç çiftin durumlarının ciddiyetini koruduğu öğrenildi.
 

Selvilitepe Mahalle Muhtarı Sait Kaya, Serkan Can'ın dükkânını açmayınca komşularının emniyete ve kendisine haber verdiğini, bir çilingir çağırıp kapıyı açtıklarında genç çifti baygın vaziyette yatarken bulduklarını ve 112 Acil Servise haber verip hastaneye kaldırdıklarını aktardı.
CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler