YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gemiden cephane çıktı
Gemiden cephane çıktı
24 Nisan 2013 17:53
Libya'ya gitmek üzere Tuzla’da bekleyen bir gemide yapılan aramada, binlerce silah ele geçirildi. Malta’dan geldiği belirlenen geminin Libya uyruklu kaptanı ile bir Türk vatandaşı tutuklandı.

20 Nisan Cumartesi günü Gümrük Müdürlüğü'ne telefonla gelen bir istihbaratta, Libya Al Entizar isimli gemide silah ve patlayıcı madde olduğu belirtildi.

Bunun üzerine yapılan araştırmalarda, Tuzla Gemtiş Tersanesi’nde bekleyen geminin Malta’dan bakım-onarım amacıyla boş olarak geldiği, 21 Nisan'da Libya’ya gitmek için çıkış işlemi yapacağı belirlendi.

57 metre uzunluğundaki balıkçı motorunun, 21 Nisan Pazar günü çıkış işlemi boş olarak beyan edildi. Bunun üzerine gemiye baskın düzenleyen gümrük ekiplerinin yaptığı aramada, geminin ön kısmında yer alan soğuk hava deposunda çok miktarda gizlenmiş av fişeği bulundu. Bunun üzerine gemi, detaylı arama yapılması için Haydarpaşa Limanı 5 Nolu iskeleye çekildi.

Gemide yapılan aramada; 251 bin adet av fişeği, 5 bin adet tabanca mermisi, 990 adet demonte vaziyette pompalı tüfek, 210 adet 9 mm tabanca, 199 adet 7.65 mm tabanca, 260 adet makineli tüfek mermisi, 2 adet gaz maskesi ele geçirildi.Yapılan aramaların ardından Libya uyruklu gemi kaptanı I.A. ile Türk vatandaşı olan S.Ç. gözaltına alındı. İki şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler