YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gelin damadı dolandırırsa...
Gelin damadı dolandırırsa...
14 Kasım 2013 16:14
İzmir’de yeni evlenmek isteyen damat adayı 10 bin lira para ve takılarla kayıplara karışan gelin adayından şikayetçi oldu.

Edinilen bilgiye göre, Hikmet Civga (49), 20 yıl Almanya’dan yaşadıktan sonra Türkiye’ye yerleşti ve ikinci evliliğini yapmak için hazırlıklara başladı. Almanya’daki ailesinden de onay alan Civga, bir aracı vasıtasıyla Balıkesir’den Aygül isimli bayanla tanıştı.

Daha sonra geçtiğimiz Cumartesi günü İzmir’de görüştüğü Aygül isimli bayanı beğendiğini ifade eden Civga, “Bayanla tanıştık ve konuştuk. İkimiz de birbirimizi beğendik. Buluştuğumuz sırada yanında dayısı olduğunu söylediği Ali isimli bir kişi vardı. Benden annem hasta diyerek 10 bin lira başlık parası istediler.

Almanya’daki ablamla görüştükten sonra kabul ettim ve parayı verdim. Gelin adayını bırakmadık bizde kaldı. Aynı hafta da nikah için anlaştık. İlk önce aile arasında bir eğlence yapıldı. Ardından gelin adayı Aygül ve benim ailem ile birlikte Kemaraltı’na takı ve kıyafet alışverişine gittik. Alışverişten sonra yemek yemek için bir lokantaya girdik. Burada bir müddet sohbet ettikten sonra Aygül ile birlikte lavaboya gittik.

Ben lavabodan çıkıp masaya geri döndüm. Fakat gelin adayı Aygül gelmedi. Bu sırada takıların da olmadığını fark ettik” dedi.Olay sonrası dolandırıldığını anlayan Civga, Anafartalar Polis Merkezi'ne giderek şikayetçi oldu. Polisin araştırmaları sonucu Aygül T. isimli bayanın çok sayıda suç kaydının bulunduğu ayrıca evli olduğu belirtildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler