YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gece yarısı çıkan feci yangında 3 kişi yanarak can verdi
Gece yarısı çıkan feci yangında 3 kişi yanarak can verdi
30 Mart 2016 06:54
Ankara'nın Nallıhan ilçesinde bulunan ahşap bir evde gece yarısı yangın çıktı. Ahşap evi kül eden yangında 3 kişi yanarak feci şekilde can verdi. Çevredeki vatandaşların acı içinde izlediği yangından geriye yetim iki evlat ve küle dönmüş enkaz kaldı.

Alpagut köyünde yangın dehşeti yaşandı. Ahşap evi kül eden yangında köy muhtarı Mehmet Taylan, eşi ve kayınvalidesi öldü.

Nallıhan'a bağlı Alpagut köyünde çıkan yangın bir aileyi söndürdü. Ahşap evde sabah 07.00 sıralarında çıkan yangında Alpagut Köyü Muhtarı Mehmet Taylan (65), eşi Gülşen Taylan (60) ve kayınvalidesi Emine İman (80) hayatını kaybetti. 3 katlı evde çıkan yangına odun sobasından sıçrayan kıvılcım neden oldu. Sabaha karşı teneke sobadan etrafa sıçrayan kıvılcımlar eski ahşap evi kısa sürede tutuşturdu. Çevredeki vatandaşların fark ettiği yangına Nallıhan ve Beypazarı'ndan gelen itfaiye ekipleri müdahale etti. Ancak itfaiye ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen ahşap bina tamamen yandı. Çevredeki vatandaşların acı içinde izlediği yangından geriye yetim iki evlat ve küle dönmüş enkaz kaldı. Taylan ailesinin Ankara merkezde yaşayan iki oğlu acı haberle yıkıldı.

KURTARMAK İÇİN EVE GİRMİŞ

Muhtar Taylan'ın yangını fark ederek yardım istemeye gittiği ancak içeride kalanları kurtarmak için yanan eve tekrar girdiği ve bu sırada evin göçtüğü iddia edildi. Jandarma ekiplerinin çalışmalarını tamamlamasının ardından hayatını kaybedenlerin cenazeleri önce Nallıhan Devlet Hastanesi'ne ardından da Keçiören Adli Tıp Morgu'na kaldırıldı.

YANGIN NALLIHAN'IN KADERİ OLMASIN

SABAH Ankara'ya bilgi veren ilçe yetkilileri yaşanan acı olayın ilk olmadığını, ilçe ve köylerinde sık sık yangınların çıktığını söyledi. "Yangın Nallıhan'ın kaderi" diyen yetkililer, "6 yıl önce Yukarı Kavaklar köyünde büyük bir yangın çıkmış ve bütün köye dağılmıştı. Ancak yaralıların dışında ölen olmamıştı. Nallıhan ve civar köylerinde sürekli yangın çıkıyor çünkü evler çok eski ahşaplardan oluşuyor. İlk kez ölümlü bir yangın yaşadık, çok üzgünüz" dedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler