YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gece baskını: 33 gözaltı
Gece baskını: 33 gözaltı
02 Ocak 2011 10:04
İzmir'in Çiğli ilçesinde bir kumarhaneye polis tarafından yapılan baskında 33 kişi gözaltına alındı.

İzmir'in Çiğli ilçesindeki bir kumarhaneye polis tarafından yapılan baskında aralarında işletmecilerin de bulunduğu 9'u kadın 33 kişiyi gözaltına alındı. Sanayide bulunan ve hafriyat adı altındaki kumarhane baskınında Türk lirası ve yabancı para ile işyerindeki kumar malzemelerine el kondu.

Ahlak Büro Amirliği ekipleri Tuzla Caddesi numara 121'deki İş Merkezi'nin 2. katına kumar oynatıldığı yönünde ihbar aldı. Bunun üzerine hafriyat işi yapan işyerini 10 gün önce takibe alan polis ekipleri dün gece saat 03.30 sıralarında işyerine baskın düzenledi. Ahlak Büro Amirliği'ne bağlı polis ekipleri tarafından yapılan baskında 9'u kadın 21 oyuncu ile kumarhaneyi işlettikleri öne sürülen 3 kişi gözaltına alındı. Baskında 900 Dolar, 650 Euro, 3 bin lira nakit para, kumar oynatılan 3 dizüstü bilgisayar, 10 bin lira değerinde kumar fişi, çok sayıda oyun kağıdı ve oyun pulu, 2 pos makinesi ile çalışanların olası bir baskında aralarında haberleşmelerini sağlayan 4 telsiz ile kaçak içkiler ele geçirildi.

Krupiyer M.T.C., işletmeci M.A. ve R.Y.'nin işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edileceği belirtildi. Kumharhanenin hafriyat adı altında işletildiği ortaya çıktı. Kumarhane baskınında gözaltına alınan 9'u kadın 21 oyuncu hakkında Kabahatler Kanununa Muhalefet suç işlemekten para cezası kesilirken, işletmecilerden F.B.'nin halen polis tarafından arandığı öğrenildi.
 

Cihan

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler