YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gazi'de terörle mücadele sonuç verdi
Terörle mücadele kapsamında Gazi Mahallesi'nde son bir yılda yaptığı operasyonlar ve toplumsal olaylarda sivil vatandaşları eylemcilerden ayırt ederek gerçekleştirdiği müdahaleler neticesinde terör örgütlerinin sokaklardaki hakimiyeti kırıldı.
Gazi'de terörle mücadele sonuç verdi
01 Ekim 2015 / 02:12 Güncelleme: 01 Ekim 2015 / 08:06

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nce, Gazi Mahallesi'nde terör örgütleri PKK, DHKP/C, MLKP ve MKP'ye yönelik son bir yılda yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 105 kişiden 45'i tutuklandı.

Ayrıca, son yasal düzenlemeler çerçevesinde korsan gösterilerde polise saldırdığı ve yüzlerini maskeyle gizlediği gerekçesiyle gözaltına alınan eylemcilerden 24'ü de tutuklanarak cezaevine gönderildi. Operasyonlarda, 18 tabanca, 14 otomatik av tüfeği, 3 bin 141 mermi, 310 molotofkokteyli ve 4 el yapımı parça tesirli ve basınç etkili bomba ele geçirildi.

Güvenlik, Çevik Kuvvet ve Özel Harekat şube müdürlüklerine bağlı ekiplerin, toplumsal olaylar ve izinsiz gösteriler sırasında sivil vatandaşları eylemcilerden ayırt ederek yaptığı müdahaleler neticesinde, mahalle sakinlerinin ve kanaat önderlerinin terör örgütleriyle aralarına mesafe koyarak güvenlik güçleriyle samimi ilişkiler kurduğu görüldü.

Örgütlerin finans kaynakları da çökertildi

Öte yandan, Asayiş, Narkotik ve Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele şube müdürlüklerinin bölgede yaptıkları baskınlarda ise örgütlerin finans kaynakları çökertilirken, ciddi ölçüde uyuşturucu ve kaçak sigaraya el konuldu.

Mahalle sakinlerinin, güvenlik görevlileriyle kurdukları ilişkileri geliştirmelerine bağlı olarak, vatandaşların polise yaptığı ihbarlar sayesinde çok sayıda terör şüphelisi gözaltına alındı. Birçok silah, bomba ve molotofkokteyli saldırı hazırlığı aşamasında ele geçirildi. Ayrıca, yapılması planlanan onlarca korsan gösteriye karşı erken tedbir alınarak yaşanabilecek olumsuzluklar önlendi.

Bu gelişmeler bağlamında, Gazi Mahallesin'de güç kaybeden terör örgütleri, birçok sosyal medya hesabından ve internet sitesinden bölgede hakimiyetlerinin tükendiğini ve Okmeydanı, Nurtepe ve Gülsuyu gibi semtlerden destek gelmesi gerektiğini belirterek, "Gazi'de daha bundan bir yıl önce polis sokaklara giremezken, şimdi bizi sokaklarda yürütmüyor. Bu gidişle Gazi'de bile tükeneceğiz" şeklinde mesajlar yayınladı.

 

AA

etekliler
 // Uğur Çolak
Hani bir zamanlar etek giyip ortalığı kariştıran ozerklilik ilan eden köpekler nerdesiniz Ermeni soylari sizi anlayamiyosunuz demi bu güzel ülkemizi bolemiyeceksiniz boş işlerle urasma yın gidin Ermenistan a memleketiniz orası orda yapın politikamız i...
01 Ekim 2015 11:23
 // millet
soyu tükensin şerefsiz hainlerin....
01 Ekim 2015 09:52
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler