YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gaziantep’te sel alarmı
Gaziantep’te sel alarmı
25 Mayıs 2014 00:08
Gaziantep’te etkili olan sağanak yağışla birlikte oluşan sel, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne alarma geçirdi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Bugün saat 16.00-17.00 sularında Gaziantep’e düşen ani yağış ve dolu etkisi ile yağmur suyu ve kanal hatlarımızın kapasitesinin üzerinde dolulukta bir akış meydana gelmiştir.

Meteorolojik verilerde böyle bir yağış beklentisine yer verilmemiştir. Ekiplerimiz yağış öncesi müdahalelere başlamış olup, trafik akışını engelleyen kapalı yolumuz kalmamıştır. Alo 185 hattımıza gelen ihbarlar için gerekli müdahaleler yapılmaya devam etmekte olup, tüm müracaatlara program dahilinde çözümlenmektedir. Su baskınına uğrayan mesken ve işyerlerine müdahalelere başlanmış olup, Gaziantep Büyükşehir Belediye İtfaiyesi de vatandaşlarımıza yardım için üzerine düşeni yapmaktadır. 400’e yakın Büyükşehir Belediyesi çalışanı Gaziantep sathında yaşanacak olumsuzluklara müdahale etmektedirler” dedi.

Öte yandan sel sularının etkili olduğu kent merkezinde çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası da meydana geldi. Sel sularına kapılan bir işçi servisi ise yol kenarına sürüklendi. Servis sürücüsü yolcuları almak için kent merkezine doğru hareket halindeyken aniden gelen sel sularının otobüsü yol kenarına sürüklediğini söyledi. Su biriken kavşaklara gelen itfaiye ve GASKİ ekipleri tıkanan yerleri açmak için uzun uğraşlar verdi. Yapılan çalışmalar sonucu trafiğe kapanan yollar yeniden trafiğe açıldı.

 

İHA

Etiketler: , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler