YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gaziantep'te özel bir hastanede patlama
Gaziantep'te özel bir hastanede patlama
05 Ağustos 2013 14:49
Gaziantep’te özel bir hastanenin elektrik panosuna yerleştirilen ve patlatılan maytap düzeneği, polisi alarmda geçirdi.

Edinilen bilgiye göre, bugün öğle saatlerinde Mücahitler Mahallesi 9. Cadde üzerinde bulunan özel bir hastaneye gelen kişi ya da kişiler, buradaki elektrik panosuna yerleştirdiği maytapları patlatmak istedi.

Bu sırada durumu fark ettiği iddia edilen bir temizlik görevlisi ise bir saldırganın bıçaklı saldırısına uğradı. Bıçaklamanın hemen ardından yaşanan patlama hastanede paniğe neden olurken, ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri çevre güvenliği alarak olayla ilgili inceleme başlattı. Bu sırada bıçaklanan temizlik görevlisi de hemen hastanenin acil servisine alınarak ilk müdahalesi yapıldı. Hayati tehlikesi bulunmayan temizlik görevlisi tedavi altına alındı.

Patlamanın ardından Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın ve Gaziantep Emniyet Müdürü Ömer Aydın hastaneye gelerek incelemelerde bulundu. Hastane çıkışında basın mensuplarına konuyla ilgili bilgi veren emniyet müdürü Aydın, “Hastanenin elektrik panosunda meydana gelen bir patlama üzerine arkadaşlarımız olay yerine geldiler. Şu anda gerekli teknik inceleme devam ediyor. Sonuçlarını ayrıca kamuoyuyla paylaşacağız. Ancak şu an itibariyle panoda basit bir düzenekle bir patlama meydana geldiğini söyleyebiliriz. Kayda değer ve profesyonel olarak yapılmış bir olay değil. Burada sadece çocukların kullandığı maytapların toparlanarak hazırlanan basit bir düzenek söz konusu. Arkadaşlarımız incelemelerini sürdürüyor. Yapılan incelemelerin sonucunu da aldıktan sonra daha sağlıklı bir şey söyleyebiliriz. Yaralı olarak da olay yerindeki bir temizlik görevlisinin bıçakla yaralandığı söyleniyor. O da incelemeye tabi bir husus. Ayrıca buradaki kamera kayıtları da şu anda inceleniyor. Hastanedeki bütün kameralar alınarak inceleniyor. Konunun sonuçlarını kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler