YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gaziantep'te ölü sayısında artış
Gaziantep'te ölü sayısında artış
25 Kasım 2009 18:21
Domuz gribinden ölenlerin sayısı Gaziantep'te bakın kaç oldu?

Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Gaziantep'te Domuz Gribi (H1N1) virüsü ile birlikte çeşitli hastalıkları bulunan 7  kişinin  hayatını kaybettiğini ve 2 kişinin de yoğun bakımda tedavi gördüğünü söyledi. 
 

Gaziantep Valiliği'nde Gaziantepli ulusal ve yerel basın  temsilcileri ile bir araya gelen Vali Süleyman Kamçı basın mensuplarının soruları üzerine, Gaziantep'teki H1N1 virüsü ile ilgili bilgi verdi. Gaziantep'teki ölü ve hasta sayısının sorulması üzerine Vali Kamçı, "Şu ana kadar ilimizde bu virüse bağlı ölüm olayı yaşandı. Ama mutlaka bir yan ve çok etkili rahatsızlıkları olan kişiler bunlar. Artık örnekleri tahlil için Adana'ya gönderiyoruz. Ayakta tedavi gören hastalarımızdan örnek alıp göndermiyoruz. Buda Sağlık Bakanlığımızın bir uygulamasıdır. Çok aşırı derecede bir yığılma olduğu için yatan hastalarımızdan örnek alınarak tahlillere gönderilmektedir" dedi. 
 

Kamçı, yatan hasta sayısının toplam 11 ve yoğun bakımda olan hasta sayısının ise 2 olduğunu ifade ederek, "Şuanda durumu ağır olan 2 hastamız var. Bunlarında hastalığı sadece H1N1 virüsü değil. H1N1 hastası ama beyin iltihaplanması da görülüyor. Sonucu pozitif olup ölen hasta sayımız da 7 kişi. Bunların 3 tanesi de çevre illerden buraya getirilmiştir"  diye konuştu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler