YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gaziantep'te olay yerinde parçalanmış canlı bomba yeleği bulundu
Gaziantep Valiliği, terör saldırısında yaşamını yitirenlerin sayısının 51'e yükseldiğini bildirdi.
Gaziantep'te olay yerinde parçalanmış canlı bomba yeleği bulundu
21 Ağustos 2016 / 11:02 Güncelleme: 21 Ağustos 2016 / 18:01

Gaziantep Valiliği, terör saldırısında yaşamını yitirenlerin sayısının 51'e yükseldiğini bildirdi.

Gaziantep Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "İlimizde 20 Ağustos 2016 Cumartesi günü gerçekleştirilen bombalıterör saldırısında bugün itibarıyla 51 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir" ifadesi kullanıldı.

Olayda yaralananların çeşitli hastanelerdeki tedavilerinin devam ettiği belirtilen açıklamada, "Düzenlenen menfur terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır, yaralılarımızaacil şifalar diliyoruz. Haince düzenlenen saldırı ve bu saldırıyı yapanları bir kez daha lanetle kınıyoruz." ifadesine yer verildi.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığından, sokak düğünündeki terör saldırısıyla ilgili, 2 cumhuriyet başsavcı vekili ve 4 cumhuriyet savcısı görevlendirildiği, olay yerinde bir parçalanmış canlı bomba yeleği elde edildiği, ölenlerin otopsi işlemlerinin sonuçlandırılarak kimliği tespit edilenlerin ailelerine teslim edilmeye başlandığı bidirildi.

Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, 20 Ağustos 2016 Cumartesi günü saat 22.50'de Şahinbey ilçesi Beybahçe Mahallesi'nde yapılan bir düğüne canlı bombayla düzenlenen terör saldırısında 50 vatandaşın hayatını kaybettiği belirtildi.

Başsavcılığın görevlendirme yaptığı belirtilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Olaydan sonra Cumhuriyet Başsavcılığımızca 2 cumhuriyet başsavcı vekili, 4 cumhuriyet savcısı görevlendirilmiş olup, olay yeriyle ilgili polisle birlikte inceleme başlatılmış, olay yerinde bir adet parçalanmış canlı bomba yeleği elde edilmiştir. Ölenlerin otopsi işlemleri sonuçlandırılarak kimliği tespit edilenler ailelerine teslim edilmeye başlanmıştır. Olayın fail veya failleri hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca yoğun bir çalışma yapıldığı, birtakım bilgi ve bulgulara ulaşıldığı, fail veya failler hakkında bir kanaat oluştuğu ancak soruşturmanın selameti açısından bu husustaki bilgilerin netleşmesi halinde kamuoyuyla paylaşılacaktır."

Açıklamada, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmaların büyük bir titizlikle sürdürüldüğü, soruşturmanın sonucu ve safahatı hakkında ayrıca ilgi verileceği kaydedildi.

 

AA

 // Ömer
Sen, sana belirlenen şaplon ile birlikte mevcut daire içerisinde dolanmaya devam et Osman Allah sizi kayıtsız biat eden teslimiyetçi ruha sahip zavallılıktan Osma adına layik bir Yaşam nasip etsin....
21 Ağustos 2016 20:19
AK PARTİ VE ERDOĞAN GAFLETİ 4
 // ARSLAN
BUGÜN BİRLİK GÜNÜ DİYELİM o halde gaflete mi girelim ?eleştirmeyelim hatalarını söylemeyelim mi?
GAFLETE GİRMEYELİM AMA BİRLİK YİNE OLALIM OLAMAZ MI?

Gafleti isteyen devlet olunca bu milletin daha çok acılar çekmesi kuvvetle muhtemeldir.......!...
21 Ağustos 2016 Pazar 16:53
AK PARTİ VE ERDOĞAN GAFLETİ 3
 // ARSLAN
Ak parti ve Erdoğanı eleştirirken düşmanın hiç mi suçu yok diye bir takım kişiler bir savunma yapabilir onlara en güzel cevap düşmana sen düşmansın demek daha önce düşman görmediğimiz anlamı çıkar bu da gafletin bir başka itirafıdır.....!!!!!!!

Avrupa düşman diyoruz neden düşmanlık yaptı diye zaten 1000 yıldır düşman değil miydi?
Onu düşman görmeyen gaflet biz değil miydik?
AB sevdası bizim değil miydi?
VS VS...
21 Ağustos 2016 Pazar 16:47
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler