YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gaziantep'te ilginç cami soygunu
Gaziantep'te ilginç cami soygunu
28 Ekim 2010 20:27
Gaziantep'te ilginç bir cami soygunu yaşandı. 10-15 TL değerindeki kablo için 6 bin TL'lik zarar verdiler.

Gaziantep'te bir camiye giren kişi ya da kişiler 10-15 TL değerindeki kablo için cemaat tarafından alınan elektrik tesisatını söküp, kablolarını aldıktan sonra kayıplara karıştı. Şahısların camiye büyük maddi zarar verdiği belirtildi.

Olay, Göllüce Mahallesi Temizyürek Camisi'nde meydana geldi.

Cami cemaati namaz kılmak için gittikleri caminin soyulduğunu fark etti. Elektrik tesisatına zarar veren kişi ya da kişiler maddi değeri 10-15 TL olan kabloları söküp kayıplara karıştı. Camideki maddi zararın ise 6 bin TL civarında olduğu ifade edildi.

Cemaat, olayı gerçekleştirenlerin yakalanmasını isterken, polis konuyla ilgili çalışma başlattı. Hırsızlık olayının haber verilmesi üzerine camiye gelen Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekipleri, camide parmak izi tespiti için çalışma başlattı. Hassas bir çalışma yürüten polis, bazı parmak izlerini tespit ederek olay yerindeki çalışmalarını tamamladı.

Cami cemaati ise yaşananlardan dolayı büyük bir üzüntü duyduklarını belirterek, şunları aktardı:

"Buradaki birçok malzemeyi cemaatten topladığımız paralarla almıştık. Cemaatin yardımıyla özellikle klima ve ses sistemlerimizi tamamlamıştık. Ancak bazıları bu emeklerimizi hiçe sayarak cami gibi kutsal bir mekâna girip hırsızlık yapma cüretini gösteriyor. Şimdi camimizin elektrikleri yok. Bütün şalterler kırılmış. Buradan çalınan kabloların değeri 10 TL'yi geçmez. Ancak maddi hasar neredeyse 6 bin TL'yi geçiyor. Bunların yanı sıra amfi, mikrofonlar ve elektrikli süpürgede çalınmış. Şimdi yeniden cemaatten para toplamaya çalışacağız." CİHAN

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler