YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gaziantep'te hırsızlar yakayı ele verdi
Gaziantep'te hırsızlar yakayı ele verdi
06 Ocak 2015 02:43
Gaziantep'te bir cep telefonu dükkanına duvarı kırarak giren kimliği belirsiz kişiler, alarm sesini duyunca hiçbir şey alamadan iş yerinden uzaklaştı.

Alınan bilgiye göre, Maarif Meydanı'nda bir cep telefonu dükkanına yandaki iş merkezinin duvarını kırarak giren kimliği belirsiz kişiler, güvenlik alarmı sesini duyunca hiçbir şey alamadan iş yerinden uzaklaştı.

İş yeri sahibi Emin Kılıç, alarmla kendisine uyarı mesajı geldiğini, dükkana yaklaştığı sırada 3 kişinin koşarak uzaklaştığını gördüğünü belirtti. İş yerine geldiğinde kapının kapalı olduğunu ve önce komşusunun dükkanına hırsız girdiğini sandığını dile getiren Kılıç, "İçeri girdiğimde hırsızların duvarı kırarak dükkanıma girdiğini fark ettim" dedi.

Hırsızların iş yerine girmesine karşın hiçbir şey alamadan kaçtıklarını ifade eden Kılıç, "İçeriye girmişler ancak hiçbir şey alamamışlar. Alarm çalınca kaçmışlar. Alarm durduğunda yetiştim. Allah'tan telefonları topladık bugün. Normalde telefonlar vitrinde kalıyordu. Yağmurdan dolayı hepsini topladık ve kasaya koyduk" diye konuştu.

Hırsızların daha önce dükkan çevresinde keşif yapmış olabileceğini, noktasal yerden duvarı kırarak içeri girdiklerini öne süren Kılıç, hırsızlığın girişimde kalması dolayısıyla polislerin işlem yapmadığını savundu.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler