YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gaziantep'te gerginlik
Gaziantep'te gerginlik
13 Ağustos 2014 00:11
Evinden çıkmasını istediği Suriyeli kiracısı tarafından bıçaklanarak öldürülen kişinin yakınları, mahallede olay çıkardı.

Dün gece çıkan tartışma sırasında bıçaklanarak öldürülen Hıdır Çalar'ın yakınları, akşam saatlerinde olayın yaşandığı evin önünde toplandı. Zaman zaman gerginliğin yaşandığı caddede bazı vatandaşlar, Suriyeliler'e saldırdı. Darp edilen ve bıçakla yaralanan Suriyeliler, kentteki çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı.

Yüzleri kapalı bir grup, Suriye plakalı bir otomobili ters çevirdi, bir otomobili de ateşe verdi. Ellerinde taş, sopa ve bıçak bulunan vatandaşlar, Suriyeliler'in yaşadığı ev ve işyerlerine de zarar verdi. Çevik kuvvet ekipleri, sokak aralarına kaçan gruba müdahale etti.

Güvenlik önlemlerini arttıran polis, çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

Olay

Hıdır Çalar (62) dün gece yaşanan olayda, Suriyeli aileden, Ünaldı Mahallesi Mıhcı Zekariya Sokak'taki kiraladığı evinin boşaltılmasını istemiş, talebine olumsuz yanıt alması üzerine çıkan kavgada bıçaklanarak öldürülmüştü.

Olayı öğrenen mahalle sakinleri, Suriyeliler'in yaşadığı eve girmeye çalışmış, polis gruba müdahale etmişti. Cinayet şüphelisi ise olaydan sonra kaçmıştı.

 

AA

01:36
 // DOKU UYUŞMAZLIĞI
Suriyeli mülteciler hepsi böyledir demiyorum ama, ne yazık ki, dışlanan ve kendini ikinci sınıf hisseden her birey suça meyillidir. Bu tüm insanlar için geçerli. Bu yüzden toplumun yerleşik düzeninin sıhhati bakımından, Suriyeli ve diğer sığınmacılar kamplardan dışarı salıverilmemelidir. Entegrasyon çok zor bunlar için. Bu insanlar ölmeyi ve öldürmeyi kanıksamış artık. Uzun müddet, rehabilitasyon görmeleri gerek. Gec olmadan tüm Suriyeliler kamplara alınmalıdır....
13 Ağustos 2014 01:36
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler