YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gaziantep'te dolandırıcılık operasyonu: 36 gözaltı
Gaziantep'te dolandırıcılık operasyonu: 36 gözaltı
13 Nisan 2016 11:13
Gaziantep'te günden güne artan dolandırıcılık vakaları sonrası polis ekipleri büyük çapta bir operasyon gerçekleştirdi. Eşzamanlı operasyonlar sonucu 36 kişi gözaltına alındı. Dolandırıcıların 6,5 milyona yakın bir miktarda dolandırıcılık yaptıkları belir

Toplamda 4 il 51 adrese düzenlenmiş olan eş zamanlı operasyon sırasında bir örgüte bağlı oldukları düşünülen dolandırıcılık yapan örgüt üyeleri polisin yaptığı baskından sonra yakalandılar. Dolandırıcılık yapan 36 örgüt üyesi gözaltına alındı. Dolandırıcıların toplamda 6,5 milyon TL hesaplarına geçirdikleri öğrenildi.

Gaziantep'te polise gelen şikayetler gün geçtikçe artıyordu. Dolandırıcıların arazi satın aldıkları ve karşılığında sahte çek ve senet verdikleri öğrenildi.

Paralarını almak için uğraşan insanları ise tehdit ve darp ettikleri öğrenildi. Polislerin şikayetleri değerlendirmesi sonucunda polis ekipleri uzun süre dolandırıcıları takibe aldı ve en sonunda tuzaklarına düştüler. Yakalanan dolandırıcılardan birkaçının avukat ve memur olduğuda ortaya çıktı.

Örgüt üyelerinin kimlikleri ve adresleri de belirlendi. 47 kişi Gaziantep, Şanlıurfa, Kocaeli ve Kilis'de düzenlenen eş zamanlı düzenlenen operasyonda yakandı. 36 kişi gözaltına alındı 11 kişiye ulaşılamadı. Baskın sırasında ruhsatsız tabancalari tüfekleri fişekleri bilgisayarlar ele geçirildi. Çok sayıda seneti çek ve tapu sicil belgesi de ele geçirildi. 

Yakalanan dolandırıcılık örgütü üyelerinın yaklaşık 6,5 milyon lirasına el konuldu. Dolandırıcıların, örgütlü dolandırıcılık, kasten yaralama ve tehdit etme suçlarından adalet karşısında yargılanacakları açıklandı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler