YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gaziantep'te çatışma çıktı: 4 ölü
Gaziantep'te, IŞİD'in Kobani'ye yönelik saldırılarını protesto etme bahanesiyle toplanan grup ile karşıt görüşlü kişiler arasında çatışma çıktı. Birçok noktada tabanca ile tüfeklerin de kullanıldığı olaylarda 4 kişi öldü, 1'i polis 20'nin üzerinde de yara
Gaziantep'te çatışma çıktı: 4 ölü
09 Ekim 2014 / 23:46 Güncelleme: 10 Ekim 2014 / 07:58

IŞİD'e tepki amacıyla Güzelvadi, Vatan, Barak, Akdere, Aydınlar, Mevlana ve Göllüce Mahalleleri'nde toplanan gruplar, çöp konteynırlarını devirip lastiklerle ateş yaktı.

Yolları barikatlarla kapatıp iş yerleri ile araçların camlarını kırıp zarar veren polislerin dağılmaları yönündeki uyarılarına havai fişek, taş ve molotof kokteyli atarak karşı veren gruplara, TOMA'lardan biber gazı ve basınçlı su sıkıldı. Olaylarda tüfek kullanan gruptakiler, zırhlı polis aracının camına ateş etti. Her iki camına mermi isabet eden zırhlı araç kullanılmaz hale geldi.

Barak ve Vatan mahallelerinde korsan gösteri düzenleyen grup ile karşıt görüşlü kişiler arasında silahlı çatışma çıktı. Tabanca ve tüfeklerin kullanıldığı çatışmada 1'i polis memuru 20'nin üzerinde kişi, kurşun ve tüfeklerden çıkan saçmalara hedef oldu. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen ambulansla kentteki hastanelere götürülen yaralılardan 15 yaşındaki Süleyman Balcı, 16 yaşındaki Sevgi Alıcı, 27 yaşındaki Ömer Uçeker ile ismi henüz öğrenilemeyen bir kişi hayatını kaybetti. Ölen 4 kişinin cesedi, otopsi için morglara alındı. 

Merkez Şahinbey ve Şehitkamil DBP İlçe Başkanlıklarının ateşe verildiği, bazı iş yeri ve polis araçlarının da zarar gördüğü olaylarla ilgili yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Adalet sağlayıcı sahtekarlar nerede?
 // Muhafız
Bu pensilvanyadaki zatın tekelinde olan bu paralelci hakim ve savcılar mit tırlarını durdurmaya gelince en ön safta yer alırken, Reyhanlı da 53 vatandaş öldürülürken, kobanide ki Kürtleri bahane ederek sokaklarda insanları katleden, öldüren arabaları, dükkanları yakıp, yıkanlara karşı neden şimdi sessiz kalıyorsunuz?, sizler bu vatana neden sahip çıkmıyorsunuz, yoksa başınızdaki zatın işinemi gelmiyor bu vatana sahip çıkmak, sizler hangi ülkenin hakim ve savcılarısınız?o zaman o ülkenin maaşını ...
10 Ekim 2014 Cuma 01:49
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler