YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gaziantep'te 15 gün süreli 'özel güvenlik bölgesi' uygulaması
Gaziantep'te 15 gün süreli 'özel güvenlik bölgesi' uygulaması
05 Şubat 2016 15:08
Karkamış ilçesinde Köprübatı Hudut Karakolu Fırat Nehri üzerindeki ada bölgesi, 15 gün süreyle "özel güvenlik bölgesi" ilan edildi.

Gaziantep'in Karkamış ilçesinde Köprübatı Hudut Karakolu Fırat Nehri üzerindeki ada bölgesinin 19 Şubat'a kadar "özel güvenlik bölgesi" ilan edildiği bildirildi.

Gaziantep Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, son günlerde Suriye sınırında güvenlik durumunun desteklenmesi, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, olası tehdit ve tehlikelerin bertarafı amacıyla bölgede 15 gün boyunca özel güvenlik tedbirleri uygulanacağı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Köprübatı Hudut Karakolu Fırat Nehri üzerindeki ada bölgesinin 5 Şubat günü 13.00'te başlayıp 19 Şubat günü 13.00'te bitecek şekilde, 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edilmesine karar verildi. Buna göre, söz konusu tarihlerde özel güvenlik bölgesi ilan edilen yerlerde her türlü araç ve insan giriş-çıkışının kontrolü, gerektiğinde yasaklanması ve gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce yapılacak."

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler