YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gazeteciler polisle birlikte çocuk kurtardı
Gazeteciler polisle birlikte çocuk kurtardı
30 Nisan 2013 10:43
Mersin’in Tarsus ilçesinde Berdan Irmağına düşen 12 yaşındaki çocuğu gazeteci ve polis kurtardı.

 

Alınan bilgiye göre, 82 Evler Mahallesi ile Şahin Mahallesini ikiye ayıran Berdan Köprüsü yakınlarında arkadaşları ile birlikte yüzen 12 yaşındaki Yasin Ulaş suyun akıntısına kapılarak gözden kayboldu.

Yanındaki arkadaşların korkarak kaçmasıyla birlikte akıntıyla boğuşan Yasin Ulaş’ı gören bir kişi 155 nolu polis imdat telefonunu arayarak durumu emniyet güçlerine bildirdi.

Aldıkları ihbar ile harekete geçen polis ekipleri ve gazeteciler görgü tanığının gösterdiği istikamete doğru koşarak Berdan ırmağında boğulmak üzere olan çocuğun izini sürdüler.

Çocuğu bulabilmek için yaklaşık 3 kilometre koşan polisler ve gazeteciler son anda ırmağın kenarındaki çalılıklara tutunan ve bağırarak yardım isteyen çocuğu görerek yardımına yetiştiler.

Çocuğun çığlıklarını duyan Tarsus İHA Muhabiri Ersoy Yalçın, DHA Muhabiri Tolunay Duman ve CHA Muhabiri Ayhan Kızılelma ile polislerle sesin geldiği yere koştular.

Tarsus İHA Muhabiri Ersoy Yalçın kamera ve fotoğraf makinasını arkadaşlarına bırakıp sazlıkları kırmaya başladı. Sazlıkların arasına giren Yalçın, Şehit Lütfi Can Polis Merkezi Amiri Cemil Yılan’ın belindeki çıkardığı kemeri küçük çocuğa uzattı.

Polisinde elinden tuttuğu Yalçın, kendi canını da tehlikeye atarak, çocuğa yaklaştı. Polisin yardımı ile kemeri uzatan Ersoy Yalçın, çocuğu sudan çıkardı.

Çok korkan Yasin Ulaş sudan çıkarıldıktan sonra, "Amca babama söylemeyin, biz arkadaşlarımızla geldik. Orda oturuyorduk. Sıcaktı, biraz yüzdük. Ben arkadaşımla suyun içine atladım. O kurtuldu, ben sürüklendi" dedi.

Küçük Yasin, 112 Acil Servis ekipleri tarafından Tarsus Devlet Hastanesine kaldırıldı.

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler