YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gazeteciden ilginç protesto
Kars'ta günlük yayın yapan yerel bir gazetenin sahibi Gümüşpala Kortağ, kara yollarındaki bozukluğa dikkat çekmek amacıyla, 3 Kars milletvekili için temsili cenaze töreni düzenledi.
Gazeteciden ilginç protesto
20 Nisan 2010 / 18:25 Güncelleme: 20 Nisan 2010 / 18:32

Gazeteci Kortağ, AK Parti Kars Milletvekilleri Zeki Karabayır ve Mahmut Esat Güven ile MHP Milletvekili Gürcan Dağdaş'ın adını birer tahta üzerine yazarak, Kars-Iğdır kara yolunun 15. kilometresine geldi.

Tahtaların üzerinde milletvekillerinin isimlerinin yanı sıra ''doğum tarihi 22 Temmuz 2007, ölüm tarihi 19 Nisan 2010'' ve ''ruhuna fatiha'' ifadelerini de yazan Kortağ, ardından söz konusu tahtaları yolun sağ tarafına dikti.

Kortağ, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Kars'ın çevre illerle olan kara yollarıyla ilgili sorunlarını 8 yıldır gazetesinde dile getirmesine rağmen, bir sonuç alamadığını ve bunun için de böyle bir eylem yapmaya karar verdiğini söyledi.

Kars milletvekillerinin kentin sorunlarına duyarsız kaldığını ileri süren Kortağ, şöyle devam etti:''Yazmakla bugüne kadar bir sonuç çıkmadı. Kars'a Kara yolları 18. Bölge Müdürlüğü 1993 yılında kuruldu. O zaman bölge müdürü bile atanmış. Ancak 1993'ten sonra Kara Yolları Bölge Şefliği olarak hizmet vermeye başlamış. Burada bölge müdürünün makamı ve odası olmasına karşın müdür yok. Kentin bütün yolları kasislerle dolu. 200 kilometre ötedeki Erzurum'da köy yolları bile asfaltlıyken, Kars-Iğdır kara yolu vahim durumda. Çözümü böyle bir eylemde buldum. Amacım, duyarlı olduğuna inandığım Sayın Başbakan'a, Kars'ın sesini duyurmaktı.''

Kara Yolları Bölge Müdürlüğünün faaliyete geçmesini isteyen Kortağ, ''Kars'ın milletvekilleri yok, onlar bizim için artık öldü. Allah rahmet etsin. Bu nedenle temsili olarak tahtadan mezar taşı yaptım. Hava soğuk olduğu için cemaate mezar azdırmak istemedim. Kara yollarımızda zaten mezar büyüklüğünde kasisler var. Üçünü de buraya gömdük'' dedi. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler