YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gazete sahibine silahlı saldırı
Gazete sahibine silahlı saldırı
16 Haziran 2010 18:25
İş yerinin önünde saldırıya uğrayan gazete sahibi saldırıdan yara almadan kurtuldu

Antalya'nın Manavgat ilçesinde yerel bir gazetenin sahibi, iş yerinin önünde uğradığı silahlı saldırıdan yara almadan kurtuldu. 

Türkbeleni Gazetesi Sahibi Mehmet Ali Ünal, gazetede bulunduğu sırada evrak almak için iş yerinin önündeki aracına indi. Gazetenin 75 metre ilerisindeki Karadenizliler Derneği Çay Bahçesi önünde bulunan ve kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi tarafından üzerine ateş açılan Ünal, saldırıdan yara almadan kurtuldu. Silahlı kişi daha sonra, içinde bir kişinin bulunduğu otomobile binerek olay yerinden uzaklaştı.
 

Olay yerine gelen emniyet güçleri, 6 el boş kovan bulurken, bir kovanın da gazete binasına isabet ettiğini belirledi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.
 

Silahlı saldırıdan son anda kurtulan Türkbeleni Gazetesi Sahibi Mehmet Ali Ünal, gazetecilere yaptığı açıklamada, saldırının kendilerini yıldırmayacağını ifade ederek, ''Saldırının gazetemizde çıkan haberlerden dolayı yapıldığını tahmin ediyoruz.  Bizim gazetenin çizgisi, misyonu bellidir. Bu tür olaylar bizi asla sindiremeyecektir. Biz her zaman belgelerle doğruları söylemeye devam edeceğiz. Bu saldırıyı gerçekleştirenlere de acıyorum. Zavallı buluyorum'' dedi.  AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler