YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gaz, vekilleri hastanelik etti
Van'daki izinsiz gösterilerde polise saldırıldı. Polisin sıktığı biber gazından etkilenen milletvekilleri hastaneye kaldırıldı
Gaz, vekilleri hastanelik etti
08 Eylül 2010 / 23:18 Güncelleme: 08 Eylül 2010 / 23:20

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) tarafından düzenlenen basın açıklamasının ardından polise taşla saldıran gruba, polis biber gazıyla müdahale etti.
 

Hakkari'de terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 9 teröristin etkisiz hale getirilmesini bahane eden, aralarında BDP Van milletvekilleri Özdal Üçer ile Fatma Kurtulan'ın da bulunduğu bir grup, BDP il binası önünde toplanarak basın açıklaması yaptı.
 

Milletvekili Üçer ile BDP Van İl Başkanı Cüneyt Caniş'in yaptığı açıklamanın ardından terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan lehine slogan atan grup, Cumhuriyet Caddesi'nde güvenlik önlemi alan polise taşla saldırdı.
 

Polisin uyarısına rağmen ara sokaklarda ateş yakarak, taş atmaya devam eden göstericiler, caddedeki iş yerlerinin camını kırdı.
 

Bu sırada, bayram alışverişine çıkan vatandaşların da göstericilerin arasında kaldığı olaylarda, özellikle kadın ve çocuklar büyük panik yaşadı.
 

Güvenlik güçleri, olayların büyümesi üzerine göstericilere, biber gazıyla müdahalede bulundu.
 

Esnafın kepenk kapattığı olaylarda, biber gazından etkilenen milletvekilleri Üçer ve Kurtulan, partililerin yardımıyla caddeden geçen özel bir otomobile bindirilerek, hastaneye kaldırıldı.
 

Polis, ara sokaklara dağılan ve yollara barikat kurarak, ateş yakan göstericileri dağıtmaya çalışıyor.
 

Öte yandan, göstericiler arasında kalan ve linç edilmek istenen sivil bir polis memuru, meslektaşlarının yardımıyla son anda kurtarıldı.
 

Olaylarda, ilk belirlemelere göre 5 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.  AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler