YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gaspçı baltayı taşa vurdu
Gaspçı baltayı taşa vurdu
11 Mart 2013 09:33
Adana'da art arda iki çocuğa bıçak çekip korkutarak paralarını alan bir kişinin hakim ve polis çocuğu olduğu ortaya çıktı. Zanlı daha sonra yakalanarak adliyeye sevk edildi.

 

Edinilen bilgiye göre, olay merkez Seyhan ilçesinde meydana geldi.
 
İddiaya göre Fırat Ü. (24) isimli şahıs önce Reşatbey Mahallesi'nde Gazeteci Mustafa Gümüşdamla Caddesi'nde dershaneye giden A.A.T.'nin yanına gelerek bıçak çekip para istedi.
 
Çocuk vermek istemeyince yakasındaki kulaklık ile konuşuyor gibi yapıp, "Arkadaşlar gelin bu çocuk zorluk çıkartıyor parayı vermek istemiyor, bunu alıp öldürelim" dedi. Bunun üzerine çocuk korkarak cebindeki 50 lirayı verdi. Zanlı tekrar kulaklıktan konuşuyor gibi yapıp, "Tamam arkadaşlar gelmenize gerek yok, çocuk parayı verdi" dedi. Daha sonra olay yerinden ayrıldı. Aynı şahıs bu kez dolmuşta gördüğü C.B.B. ile sohbet etti. Çocukla birlikte Reşatbey Mahallesi'nde dolmuştan inen zanıl bir süre sonra para istedi. Çocuk para vermek istemeyince bıçak çekip, "Benim mahallede çok tanıdıklarım var seni öldürür" dedi.
 
Çocuk bunun üzerine cebindeki 10 lirayı zanlıya verdi. Olaylar olduktan sonra müştekilerin babaları emniyete gelerek çocuklarının gasp edildiğini ileri sürdü. Yapılan araştırmada ilk gasp edilen çocuğun hakim, ikinci gasp edilen çocuğun ise polis çocuğu olduğu ortaya çıktı. Polis zanlı üzerinde araştırmaya derinleştirerek görgü tanıklarının verdiği eşkal doğrultusunda ve zanlı albümünden teşhis ile zanlının Fırat Ü. olduğunu belirledi. Polis yaptığı operasyonla zanlıyı yakalayarak emniyete getirdi. Zanlı sorgusunda paraları çocukların kendi isteğiyle verdiğini ileri sürdü. Zanlı daha sonra adliyeye sevk edildi.
 
 
İHA
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler